Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Patří ke svobodě projevu a podnikání hrnky s Hitlerem nebo protižidovské knížky pro děti v obchodech?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o svobodě projevu, kde začíná a končí. Diskutovat budou: Jan Bartošek – místopředseda KDU-ČSL, Pavel Kamas – spolumajitel nakladatelství a vydavatel protižidovské knihy pro děti Jedovatá houba, Alexander Tomský – Liga proti antisemitismu, nakladatel, Josef Bernard – hejtman Plzeňského kraje (ČSSD), Tomáš Pecina – justiční aktivista, Josef Antoni – programátor z Českého Krumlova, a další.

Policie stále prošetřuje prodej antisemitských knih v internetových obchodech. Trestní oznámení kvůli titulu Jedovatá houba podala Federace židovských obcí. Nacistické dílo pro děti z roku 1938, které vykresluje Židy jako špatné a prolhané, bylo k dostání hned v několika e-shopech. Možnost koupit si dnes předměty s nacistickou tematikou je však zcela běžná. Trička, hrnky s masovými vrahy jsou součástí jejich stálé nabídky.

Je vydávání antisemitské literatury nacistického Německa atributem nacistického hnutí nebo jenom neškodným historickým dokumentem? Měli bychom knihy a předměty s nacistickou tematikou zakázat nebo hájit svobodu projevu a podnikání? Jsou zákony dostatečné k tomu, aby to mohlo být právně vyhodnoceno? Podněcují knihy a předměty s nacistickou tematikou rasismus, xenofobii a antisemitismus ve společnosti?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2020
 L HD