Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Pořad bude možné přehrát od 21:50
Video není k dispozici
Upoutávka

Upoutávka

30 let po pádu komunismu

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o výročí 17. listopadu. Diskutovat budou: Stanislav Polčák – europoslanec STAN, Ivan David – europoslanec SPD, Hana Marvanová – disidentka a spoluzakladatelka OF, Jaroslav Bašta – signatář Charty 77 a diplomat, Igor Chaun – bývalý studentský vůdce a režisér, a další.

V neděli si připomeneme 30. výročí od sametové revoluce. Před třiceti lety se rozpadl komunistický blok, získali jsme svobodu a mohli nastartovat demokratické procesy. Významné výročí pro naši republiku se letos bude muset obejít bez oficiálních státních oslav. Kromě drobných akcí je oslava tedy zcela v rukou občanských iniciativ, na které stát poskytl finanční dotace.

Většina mladých lidí považuje listopadovou revoluci za nejzásadnější událost pro své životy a dvě třetiny Čechů sametovou revoluci hodnotí kladně. Přesto podle průzkumů považuje demokracii jako nejlepší způsob vlády jen něco kolem poloviny občanů, a téměř polovině by nevadil autoritář v čele státu. Co přinesla svoboda? Splnila se Vaše očekávání nebo jste zklamáni? Jak hodnotíte období od sametové revoluce? Jste spokojeni s fungováním demokracie? Považujete za alarmující, že se kulaté výročí 17. listopadu musí obejít bez oficiálních státních oslav i bez účasti hlavy státu? Nemá stát zájem výročí nad pádem komunismu oslavovat? Nebo je správné, že se oslavy konají jen v produkci občanských iniciativ?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2019
 L HD