Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Demonstrace za ochranu klimatu

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o klimatické krizi. Diskutovat budou: Luděk Niedermayer – europoslanec TOP09, Václav Klaus ml. – poslanec a předseda Trikolóry, Bedřich Moldan – exministr životního prostředí, Lukáš Kovanda – ekonom, Veronika Holcnerová – ekologická aktivistka, a další.

V pátek a sobotu protestovali v Praze ekologičtí aktivisté z Rebelie proti vyhynutí, aby upozornili na ekologickou a klimatickou krizi. Akce byly součástí celosvětových protestů Extinction Rebellion. S cílem upozornit na nedostatečná opatření v rámci snižování emisí vzniklo také studentské hnutí Fridays for Future, jehož iniciátorkou je švédská aktivistka Greta Thunberg. Také většina odborníků varuje před zvyšováním globální teploty. V roce 2015 byla během Klimatické konference v Paříži, přijata dohoda, ve které se stát, včetně ČR, zavázaly ke snižování emisí. Německo v září rozhodlo, že poskytne v přepočtu 1,3bilionu na klimatická opatření, aby splnilo závazky do roku 2030.

Dodržuje ČR pravidla, k nimž se zavázala? A jsou dostatečná? Co lidstvu hrozí, pokud nebude brát výzvy odborníků vážně? Je ekonomicky reálné během několika let docílit uhlíkovou neutralitu? Přinese omezování emisí zdražování a razantní snížení životní úrovně všech obyvatel? Nebo naopak prosperitu? A co má mít přednost?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2019
 L HD