Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Nedaří se vám zhubnout?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat jak zdravě a trvale zhubnout. Diskutovat budou: Martin Fried – místopředseda České obezitologické společnosti, Petra Šrámková – internistka a obezitoložka, Bohdan Matwikow – nutriční specialista, Lukáš Vrána – výživový poradce, a další.

O obezitě se v posledních letech mluví jako o novodobé epidemii. Doba, kdy jsme měli za to, že tento problém se české populace netýká, je dávno pryč. V Evropě patříme k těm nejobéznějším a to včetně dětí. Podle průzkumů je u nás přes 70%mužů, kteří mají nadváhu a z nich 27% trpí obezitou. A jejich počty na rozdíl od žen, stále narůstají. Mezi ženami se s tímto problémem potýká 57%.

Není proto divu, že roste také zájem o nejrůznější diety, redukční kúry, přípravky na hubnutí apod. Především na internetu lze najít nepřeberné množství nabídek od těch levnějších až po několika tisícové. Přesto mnoho z těch, kteří vyzkoušeli více způsobů redukce své váhy, uvádějí, že mnohé nezabraly vůbec, nebo zhubnutí bylo jen dočasné a následně se objevil tzv. jojo efekt. Navíc přibývající hmotnost, může způsobit i zdravotní potíže. Existuje tedy zaručený recept, jak definitivně a jednou provždy vyhrát nad přebytečnými kily? Je nutné držet přísné diety po celý život? Nebo trápit své tělo náročným cvičením? Které diety dobře fungují a kterým je lépe se vyhnout? Jak se zorientovat a podle čeho si vybírat například na internetu? A lze zdravě a definitivně shodit jen pod dohledem lékaře?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2019
 L HD