Tváří v tvář problému. Připravili: M. Jílková, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Jsou živnostníci likvidováni byrokracií?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o avizovaných změnách pro živnostníky. Diskutovat budou: Andrej Babiš– předseda vlády ČR a předseda Hnutí ANO, Petr Fiala – předseda ODS, Karel Havlíček – předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Bedřich Danda – místopředseda Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR, a další.

V posledních letech živnostníkům ze strany státu neustále přibývaly povinnosti. Pro některé byly nové a nové požadavky, často se měnící nařízení, natolik neúnosné, že svou činnost ukončili. Po zavedení EET se s úbytkem drobných podnikatelů hlavně prodejců či hospodských, potýkaly malé obce. Letos v lednu Hnutí Ano představilo návrhy, jak drobným podnikatelům ulevit a vykompenzovat tak předešlé restrikce. Například zjednodušit odvody zavedením jedné paušální daně, omezit přebujelou administrativu i následné kontroly.

Opozice, ale vidí nový záměr skepticky. Podle ní jde o marketingový tah před volbami do Evropského parlamentu a kritická nedůvěra se ozývá i ze strany samotných podnikatelů. Uleví se drobným živnostníkům zjednodušením odvodů? Vyřeší se přebujelá administrativa, kterou jsou zatěžováni, jak slibuje Hnutí ANO? Znamená to pro některé, konec nepopulární EET? Vykompenzují se tak restrikce předešlých let? Nebo jde jen o plané sliby, jak předpovídají kritici?

Stopáž62 minut
Rok výroby 2019
 HD