Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Legalizovali a zdanili byste prostituci?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o tom, jak se má stát postavit k prostituci. Diskutovat budou: Jakub Michálek – předseda poslaneckého klubu České pirátské strany, Jan Bartošek – předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL, Džamila Stehlíková – psychiatryně, Radim Uzel – sexuolog, Hana Malinová – ředitelka organizace Rozkoš bez rizika, Igor Salomon – manažer erotického klubu, Petr Pípal – starosta Dubí, a další.

V České republice neexistují žádné zákony zabývající se poskytováním placených sexuálních služeb. Prostituce tedy není protiprávní a sexuální pracovnice a pracovníci věnující se nejstaršímu řemeslu, nemají v podstatě žádné povinnosti či omezení. Trestní zákoník postihuje pouze situaci, kdy je prostituce provozována v blízkosti školy, školského zařízení nebo jiného obdobného zařízení nebo místa, které je vyhrazeno nebo určeno pro pobyt nebo návštěvu dětí, kdy takové jednání je považováno za prostituci ohrožující mravní vývoj dětí, za které hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Když se stát tváří, že prostituce v podstatě neexistuje, je to správné?

Otázka prostituce v Česku je dlouhodobě jednou z nejkontroverznějších. Každá nová vláda ji řeší jinak, žádné reformy ovšem zatím neproběhly. Měl by stát legalizovat prostituci? Pirátská strana představila výchozí teze pro návrh na regulaci sexuálních služeb, která by státu mohla přinést až miliardu korun ročně. Omezila by se tím šedá ekonomika? Patřil by, kromě finančního přínosu do státní kasy, k výhodám nového zákona také pokles kriminality, samotné prostituce?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2019
 L HD