Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Očkování – šíří se epidemie spalniček

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o povinném očkování. Diskutovat budou: Rostislav Vyzula – poslanec ANO, Výbor pro zdravotnictví, Roman Chlíbek – Česká vakcinologická společnost, Ludmila Eleková – praktická lékařka, Václav Hrabák – Společnost Poočkování, a další.

Již několik týdnů se objevují zprávy o šíření spalničkového viru. Od začátku letošního roku se jím nakazilo přes 40 lidí. Přestože jde o tzv. dětské onemocnění, nevyhýbá se ani dospělým a podle zdravotníků se mohou nakazit i lidé, kteří byli proti této závažné chorobě očkováni. V Česku se proti spalničkám očkuje od roku 1969 a větší výskyt nemocných se opět objevil na začátku 90. let. V ČR se již několik let vede diskuze o povinné vakcinaci hlavně u dětí, kvůli nežádoucím účinkům, včetně trvalých následků. A sílí odpor především proti kombinovaným vakcínám.

Podle odborníků je příčinou návratu infekcí klesající proočkovanost obyvatelstva. Ministerstvo zdravotnictví nyní připravuje další změny týkající se povinného očkování. Klesá ochrana obyvatel proti nebezpečným nemocem kvůli snižující se proočkovanosti? Jsou správné restrikce státu vůči nenaočkovaným? Nebo jde o porušování lidských práv? Jde o ochranu lidí anebo o výhodný byznys? A zaručí vakcinace stoprocentní imunitu vůči chorobám, nebo je lepší nemoc prodělat?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2019
 L HD