Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Jde v politice uspět s morálkou?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o politickém pragmatismu. Diskutovat budou: Miloš Vystrčil – místopředseda ODS, Tomio Okamura – předseda SPD, Jiří Bláha – poslanec ANO, Lukáš Jelínek – politolog, Michael Kocáb – bývalý ministr pro lidská práva, Jan Berwid – Buquoy – historik a politolog, a další.

Minulý týden bylo v poslanecké sněmovně vyvolané hlasování o nedůvěře vládě, kterým vyvrcholila vládní krize. Tu spustila reportáž týkající se premiéra a vyšetřované kauzy Čapí hnízdo. Není to ale poprvé v našich novodobých dějinách, kdy jednání našich vrcholných představitelů nastartovalo politickou krizi a následné hlasování poslanců. Z třinácti dosavadních pokusů, byl úspěšný jediný.

Poprvé se nesetkáváme také s tím, kdy vrcholný politik čelil podezření z obcházení zákona, střetu zájmů, korupce, zneužití pravomocí, nebo se dopustil jednání, které vyvolávalo pochybnosti o jeho jednání a mělo politický dopad. To vše otevírá otázky, nejen o morálce politiků, ale o následném řešení vzniklých situací. Jaké činy politiků lze tolerovat kvůli stabilitě státu a kde by měla být hranice této tolerance? Má platit presumpce neviny u politika stejně jako u běžného občana, nebo má být samotné podezření důvodem k jeho rezignaci? Je správné, při podezření směřujícímu k členovi vlády, vyvolat hlasování o nedůvěře kabinetu? A měla by být stranická disciplína víc než vlastní názor?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2018
 L HD