Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Měli bychom přijmout 50 syrských sirotků a poskytnout azyl i dospělým migrantům?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o tom, zda bychom měli projevit více solidarity a poskytnout azyl nejenom 50 syrským sirotkům. Diskutovat budou: Michaela Šojdrová – europoslankyně KDU-ČSL, Peter Pöthe – dětský psychiatr, navštívil uprchlické tábory, Jaroslav Miko – zakladatel občanské iniciativy Češi pomáhají, Nizar Trabulsi – český občan syrského původu, v ČR žije trvale od r. 95, Petr Pelikán – arabista, Monika Červíčková – poslankyně ANO, pracovala na ambasádě v Damašku, Andrea Kocourková – je ochotná vzít si do péče syrské dítě, Jan Zmeškal – Centrum pro studium politického islámu, a další.

Česká společnost, jež je podle posledních výzkumů vůči uprchlíkům nepřejícná, zvládá test europoslankyně Michaely Šojdrové mnohdy se skřípěním zubů. Česká republika by se podle ní měla chovat jako srovnatelné jiné evropské země a přijmout 50 syrských sirotků. Děti by měly být umístěny do institucí, které spadají pod ministerstva mládeže a školství a práce a sociálních věcí. Finančně by měl být plán krytý z prostředků Evropské unie a to v rámci azylového, migračního a integračního fondu, známého ve zkratce také jako AMIF. Takže Česká republika nemusí pustit kvůli syrským sirotkům ani korunu.

Chráníme dostatečně lidi, kteří utíkají před válkou a terorem? Měli bychom přijmout 50 syrských sirotků z uprchlických táborů? Projevit více solidarity, lidskosti a poskytnout azyl i dospělým migrantům? Nebo to Evropu ohrožuje a neměli bychom přijímat vůbec žádné uprchlíky?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2018
 L HD