Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Výročí 17. listopadu

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o nadcházejícím výročí sametové revoluce a Mezinárodního dne studenstva. Diskutovat budou: Daniel Herman – místopředseda KDU-ČSL, Pavel Kováčik – předseda poslaneckého klubu KSČM, Pavel Fischer – senátor, spolupracoval s prezidentem V. Havlem, Ladislav Jakl – spolupracoval s prezidentem V. Klausem, Institut V. Klause, Václav Němec – filosof, Miroslav Ševčík – ekonom, a další.

Tuto sobotu si připomeneme výročí událostí našich moderních dějin. Studentský odpor proti fašistické okupaci z roku 1939 i nastartování proměny naší země z bolševické diktatury v demokratický stát v roce 1989. V posledních letech se objevily snahy některých poslanců upravit pojmenování svátku tak, aby Den boje za svobodu a demokracii, byl doplněn i názvem Mezinárodní den studenstva. Je zde ale obava z oslabení podstaty svátku. Tou je přihlášení se k demokratickým hodnotám a ukotvení mezi státy, které tyto záruky představují.

V poslední době se objevují varování před sílícím dohledem ze strany státu. Oslabuje se demokracie a směřujeme k autoritářství? Vyrovnali jsme se s minulostí, nebo máme stále nesplacené dluhy? Je spojení s EU zárukou prosazování demokratických hodnot nebo je na místě euroskepse? Zvítězila pravda a láska nebo vyhrávají ekonomické hodnoty?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2018
 L HD