Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: S. Brunclík, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Má se proplácet nemocenská od prvního dne pracovní neschopnosti, zavést 5 týdnů dovolené pro každého a zkrátit pracovní doba?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o výrocích prezidenta na adresu Romů. Diskutovat budou: Jana Maláčová – ministryně práce a sociálních věcí, Jan Skopeček – místopředseda rozpočtového výboru a ekonomický expert ODS, Josef Středula – předseda ČMKOS, Irena Bartoňová Pálková – viceprezidentka Hospodářské komory ČR, Bedřich Danda – předseda představenstva Sdružení podnikatelů a živnostníků České republiky, a další.

Proplácení náhrad výdělku v prvních třech dnech nemoci má být obnoveno k polovině příštího roku. Zastánci tohoto řešení argumentují, že pokud máme nemocenské pojištění, měl by mít každý právo, když je nemocný, od prvního dne neschopnosti na důstojné finanční zajištění, aby nemusel nemoc přecházet. Kritici rušení karenční doby namítají, že přispívá k větší odpovědnosti zaměstnanců u krátkodobé nemocnosti a že se proplácením náhrad v prvních třech dnech nemoci poškodí podnikatelské prostředí, firmy a zaměstnancům se tím vůbec nepomůže.

Kdo má pravdu? Jaký vliv na zdraví zaměstnanců a nemocnost má karenční doba a jak se situace změní pokud se zruší? Proč je v Česku pracovní doba jedna z nejdelších v Evropě? Co může přinést zkrácení pracovní doby zaměstnancům, podnikům, trhu práce? Jak ovlivní zamýšlené změny konkurenceschopnost našich podniků? Je 5 týdnů dovolené pro každého spravedlivá odměna nebo luxus, který si nemůžeme dovolit?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2018
 P HD