Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: S. Brunclík, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Plastické operace jako běžná součást života – je to v pořádku nebo zbytečný hazard se zdravím?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o tom, zda chceme přirozenou krásu nebo umělou dokonalost. Diskutovat budou: Jan Měšťák – emeritní přednosta Kliniky plastické chirurgie 1.LF UK a FN na Bulovce, Denisa Říha Palečková – lektorka partnerských vztahů, socioložka, David Tomášek – plastický chirurg, Robert Paulat – generální ředitel kliniky estetické medicíny, Gabriel Jiráčková – česká Barbie, Anife Vyskočilová – herečka, a další.

Plastické operace jsou globální masový fenomén. Klinikám estetické medicíny rok od roku přibývá klientů. Podle České společnosti plastické chirurgie u nás ročně podstupuje plastické operace až 30 000 lidí. Díky široké nabídce a přijatelným cenám jsou zákroky dostupné prakticky každému. Zájem o poslední novinky v plastické chirurgii projevují nejčastěji ženy, které sledují poslední trendy, navštěvují kosmetické a kadeřnické salony a svému vzhledu přizpůsobují i životní styl. Významně vzrůstá však i počet výkonů plastické chirurgie u mužů.

Kam až je možné při plastických operacích zajít? Jaké jsou největší pověry v estetické plastické chirurgii? Je operující lékař bez atestace z plastické chirurgie nebezpečím?

Kdy jde o prospěšný zákrok a kdy o poruchu vnímání svého těla? Vnímáme estetickou chirurgii jako byznys, nebo to má být „medicína“ pouze vedená jako medicína hrazená klientem? Na tyto a další otázky bude s hosty ve studiu hledat odpovědi Michaela Jílková.

Stopáž56 minut
Rok výroby 2018
 L HD