Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: S. Brunclík, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Proč přibývá neplodných párů, a ženy odsouvají mateřství?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o tom, proč Češi vymírají. Diskutovat budou: Jaroslav Zvěřina- psychiatr a sexuolog, Hana Stelzerová – socioložka, ředitelka České ženské lobby, Štěpán Budka – gynekolog, Hana Malinová – psycholožka, ROZKOŠ bez RIZIKA, z.s., Věra Nosková – spisovatelka, Nicole Karráová – autorka projektu jsemfeministka, a další.

V Česku se podle nejnovějších statistik narodí v průměru jedné matce 1,6 dítěte. Věk matek prvorodiček se zvyšuje a čtyřicetiletá žena prvorodička již není výjimkou. Mnoho párů naráží na potíže s početím a ze statistik také vyplývá, že se s neplodností potýká 20 % párů, přičemž neplodnost v západních evropských zemích včetně Česka rok od roku roste. Aby se zachoval početní stav obyvatelstva, bylo by potřebné, aby se v průměru narodilo 2,1 dítěte na jednu matku.

Podle některých odborníků naše civilizace pomalu, ale jistě vymírá. Je tento pesimistický výhled nezvratný anebo jsou tyto černé prognózy přehnané? A co je příčinou? Snižuje se zájem o tradiční rodinu a tradiční postavení muže a ženy? Anebo být rodičem v naší společnosti, je stále těžší a komplikovanější? Je na vině přílišná emancipace či dokonce feminismus? A ztrácí ženy zájem o mateřství anebo se vytrácí potřeba reprodukce u mužů? Mají to muži těžší než ženy nebo naopak?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2018
 L HD