Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: S. Brunclík, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Musíme neprodleně změnit způsob života, jinak nás čeká klimatická katastrofa?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o tom, zda je globální oteplování jenom běžný výkyv teploty na Zemi a do jaké míry za změnu klimatu může člověk. Diskutovat budou: Tomáš Halenka – klimatolog, předseda České meteorologické společnosti, Václav Cílek – geolog, Vítězslav Kremlík – šéfredaktor webu KLIMA SKEPTIK, Pavel Kalenda – seismolog a klimaskeptik, Marin Pýcha – předseda Zemědělského svazu ČR, Stanislav Kozlík – předseda Českého svazu zahrádkářů, a další.

Končící léto bylo v Česku nejteplejší za 244 let. Extrémní počasí trápilo letos také Skandinávii, Kanadu, Velkou Británii, Omán nebo Alžírsko. Lesní požáry v Řecku si vyžádaly desítky mrtvých. Japonsko sužovala několikatýdenní vedra. Ve Švédsku shořelo kvůli dlouhotrvajícímu horku přes 20 tisíc hektarů lesa. Rekordní teploty, téměř 37 stupňů, naměřili na začátku července v Montrealu, několik desítek lidí kvůli vedrům zemřelo. Co se to děje? Jaký bude výsledek klimatické změny, kterou právě pozorujeme?

Neměli jsme jaro a nemáme zatím ani podzim. Budou vlny veder častější? A co nás čeká v zimě? Musíme změnit způsob života, jinak přijde klimatická katastrofa? Hrozí častější válečné konflikty a migrace? Jak se nás mohou dotknout? Vyplatí se investovat a podnikat aktivity směřující ke změně klimatu k lepšímu, nebo je to zbytečné či dokonce kontraproduktivní? Kdy začnou sucha ohrožovat dostatek potravin na našich stolech?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2018
 L HD