Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: S. Brunclík, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Vede dodržování zdravé stravy k lepšímu zdraví anebo k jeho poškození?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o tzv. zdravém životním stylu. Diskutovat budou: Miroslava Navrátilová – internistka, Poradna pro poruchy metabolismu a výživy, FN Brno, Vilma Partyková – anestezioložka, propaguje přírodní léčebné metody, Františka Čížková – módní kritička, Jakub Ludvík – fotograf, a další.

Naše stravování většinou podléhá tomu, co nám chutná, než tomu, co je zdravé. Zároveň jsme ale ovlivněni estetickými normami, které nám velmi často dělají vrásky na čele. Navíc, z časopisů, internetu i dalších médií na nás vyskakují nejrůznější návody a recepty na zaručené diety, na to, co bychom měli nebo neměli jíst. Ze zdravého životního stylu se stal fenomén, doplněný kultem štíhlého těla a není problém najít i mnoho návodů a rad, jak být zdravý a lépe vypadat. V české republice přibývá lidí, kteří mají problém s nadváhou, ale stoupá, také počet těch, kteří se díky nejrůznějším dietám dopracovali až k poruchám příjmu potravy.

Vede dodržování zdravé stravy k lepšímu zdraví nebo jeho poškození? Prospívají diety, nebo mohou i ublížit? Pomáhá neomezený přístup k informacím nebo spíše škodí? Je kult štíhlého těla prospěšný nebo přehnaný? Na jakou stravu je vlastně uzpůsobené lidské tělo? Je správné omezovat některé potraviny anebo máme jíst všechno? A stává se z trendu žít zdravě posedlost?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2018
 L HD