Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: S. Brunclík, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Ohrožuje Rusko naší demokracii?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o napjaté mezinárodní situaci a vlivu Ruské federace na demokracii v Česku. Diskutovat budou: Cyril Svoboda – bývalý ministr zahraničí a vnitra, Libor Dvořák – rusista, komentátor Českého rozhlasu, Alexej Kelin – historik, zástupce ruské menšiny ve vládní radě pro národnostní menšiny, Jiří Dolejš – místopředseda KSČM, Jaroslav Bašta – bývalý velvyslanec v Rusku, Marek Obrtel – bývalý armádní lékař a kritik NATO, a další.

V posledních týdnech došlo k významnému zostření mezinárodních vztahů. Kvůli kauze otrávení dvojitého agenta Skripala ve Velké Británii vyhostila řada zemí včetně České republiky ruské diplomaty. Spojené státy spolu s Británií a Francií provedly noční vojenský úder na trojici cílů v Sýrii, který zdůvodnily jako odvetu za údajný chemický útok v Důmě, stále čekající na řádné nezávislé prošetření. Česká republika, státy NATO, Izrael a také některé arabské země útok podpořily, kriticky se k němu vyslovili naopak Rusko s Čínou a například také prezident Miloš Zeman. Zásah kritizoval jako kovbojský projekt, který brání uprchlíkům v návratu domů. V zahraničí i u nás doma se množí hlasy hovořící o hrozbě nové studené války nebo dokonce o tom, že už v ní jsme.

Souhlasíte se směřováním naší zahraniční politiky? Jsou varování před hrozbami ruského vlivu na náš život oprávněná nebo se na Rusko nedokážeme podívat nezaujatě? Považujete vyhoštění ruských diplomatů za správné nebo za předčasné? Je naše podpora zásahu spojenců v Sýrii výhodná pro naši bezpečnost? A pokud hrozí nebo už vypukla studená válka, jak jí nejlépe čelit?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2018
 L HD