Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: S. Brunclík, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Souhlasíte, abychom měli vládu s podporou komunistů?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o sestavování vlády. Diskutovat budou: Richard Brabec – místopředseda Hnutí ANO, Miloš Vystrčil – místopředseda ODS, Jiří Dolejš – místopředseda ÚV KSČM, Ondřej Matějka – náměstek ředitele ÚSTR, a další.

Bezmála čtyři měsíce sestavují vítězové podzimních parlamentních voleb vládu. Zatím se Hnutí ANO nepodařilo domluvit s ostatními stranami na koalici nebo získat podporu menšinové vlády. Některé strany vyloučily možnost spolupráce, některé se spolupráci nebrání. Mezi ty patří také KSČM. Možnost podílet se po 29 letech ztráty vlivu opět na vedení státu, ale vyvolává kritiku ze strany pravicových stran. Úvaha o hledání podpory pro svou vládu u komunistů, se ale neobjevuje poprvé.

KSČM se představuje jako moderní strana, která nemá nic společného se stranou prosazující totalitu za pomoci represí. Již dnes se komunisté podílejí na vedení krajů měst i obcí, někteří komunisté a bývalí členové strany působili ve vysokých politických funkcích. Je tedy obava ze zvětšujícího vlivu KSČM oprávněná, nebo jde o zbytečný strach? Hrozí, že bude ohrožena demokracie u nás? Přinese zhoršení našeho postavení v Evropské unii, nebo snad odchod z tohoto společenství? A je správné, aby strana, kterou volilo necelých 8% voličů, měla takový vliv? Nebo jde o způsob, jak zachovat stabilitu a prosperitu naší společnosti?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2018
 L HD