Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

ČSSD navrhuje tvrdší zdanění bank a změnu daňového systému

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o navrhovaných změnách v daních občanů a bank. Diskutovat budou: Václav Votava – poslanec a předseda rozpočtového výboru (ČSSD), František Laudát – poslanec a předseda poslaneckého klubu (TOP 09), Aleš Chmelař – vedoucí Oddělení strategií a trendů EU na Úřadu vlády ČR, Lukáš Kovanda – hlavní ekonom společnosti Cyrrus, a další.

Podle premiéra Bohuslava Sobotky od roku 2000 odplynulo z bankovních firem do zahraničí 460 miliard korun ve formě dividend a dalších 20 miliard korun banky navíc ušetřily na daních po snížení daně pro právnické osoby. Daň pro firmy v roce 2007 činila 24 procent a od roku 2010 je 19 procent. Navrhovaným zdaněním bank by podle propočtů ČSSD měl rozpočet získat 11 miliard korun ročně. Nedotkne se to negativně občanů zvýšením poplatků či formou skrytých poplatků?

Kdo víc vydělává, má víc platit. ČSSD přišla s návrhem daňové reformy, podle které by sazba daně z příjmu rostla podle hrubého měsíčního výdělku. Ti, kteří vydělávají maximálně 30 tisíc měsíčně, by na daních platili 12 procent, lidé s příjmy od 40 tisíc by měli zaplatit daň 25% a na obyvatele s příjmy nad 50 tisíc by dopadla 32procentní daň. Jsou nové daňové návrhy líbivými předvolební sliby nebo vzpruhou ekonomiky?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2017
 L HD