Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Tentokrát na téma: Ve školách se nesmí prodávat sladké, tučné či slané pochoutky. Dále připravili: J. Vondráček, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Ve školách se nesmí prodávat sladké, tučné či slané pochoutky

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o tzv.“Pamlskové vyhlášce“. Diskutovat budou: Vlasta Bohdalová – poslankyně ČSSD a místopředsedkyně Výboru pro vědu, vzdělání, mládež a tělovýchovu, Jitka Chalánková – místopředsedkyně a poslankyně TOP09, Margit Slimáková – specialistka na výživu, Alfréd Dytrt – místopředseda Asociace ředitelů gymnázií, Miroslav Koberna – ředitel pro programování a strategii Potravinářské komory ČR, a další.

Od letošního roku platí přísná pravidla pro prodej potravin na školách dětem, které neukončily povinnou školní docházku. „Pamlskovou vyhlášku“ připravilo společně ministerstvo školství a zdravotnictví a důvodem byl alarmující počet obézních dětí u nás, který v posledních letech stále narůstal. Přestože vyhlášku dodržují, mnoho škol s regulací nesouhlasí, v některých zavřely bufety nebo zrušily automaty, jinde se starším dětem prodává „podpultové zboží“ a bylo sepsáno několik peticí na zrušení vyhlášky.

Vyřeší tzv. pamlsková vyhláška nezdravé stravování našich dětí anebo jen přidělá starosti ředitelům škol? Má stát přikazovat co mají děti svačit, aby nebyly tlusté, anebo tím potlačuje jejich svobodný rozvoj? Je těžké sehnat a prodat zdravé potraviny anebo jde jen o pohodlnost provozovatelů bufetů a diktát potravinových výrobců? A je správné rozhodovat za rodiče, jak se budou jejich děti stravovat?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2017
 L HD