Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Donald Trump a my

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o tom, jak vládnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa změní náš život. Diskutovat budou: Hynek Kmoníček – ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky, Jiří Dienstbier – senátor (ČSSD), Fratišek Ringo Čech – hudebník, spisovatel a dramatik, Kryštof Kozák – vedoucí katedry amerických studií v Institutu mezinárodních studií FSV UK, Tomáš Klvaňa – vysokoškolský pedagog, Pavel Kohout – ekonom a publicista, a další.

Hned ve svém prvním projevu dal nový americký prezident jasně najevo, že od tohoto okamžiku chce aby platilo, že Amerika bude vždy na prvním místě. A už nikdy nepřipustí, aby její vláda nenaslouchala vlastním lidem, moc z Washingtonu vrací Američanům a pokud budou Američané jednotní, budou neporazitelní. Takovou Ameriku sliboval Donald Trump za řečnickým pultem současně s varováním pro ostatní země světa. A skutečně během několika týdnů v Bílém domě dokazuje, že si nehodlá brát servítky. Jeho telefonáty otřásají dávnými spojenectvími, diplomaté se děsí. Může nejmocnější muž světa svým chováním vyvolat jadernou válku?

Trumpovy výnosy měly zakázat přijímání uprchlíků ze zemí vyhodnocených americkými úřady jako rizikové až do doby, než bude zpřísněn proces prověřování občanů těchto států. Vedle Sýrie je na seznamu Irák, Írán, Jemen, Libye, Somálsko a Súdán. Poté, co mu výnosy soud zakázal, prezident stále pokračuje v boji o omezení imigrace do USA. Místo tahanic se soudy prý vydá nový exekutivní výnos. Ohrozí jeho protimigrační opatření bezpečnost Evropy a tedy i naši?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2017
 L HD