Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Hrozí malým obcím zánik prodejen?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o vlivu další fáze zavádění elektronické evidence tržeb u maloobchodních prodejen. Diskutovat budou: Stanislav Polčák – předseda Sdružení místních samospráv, europoslanec (STAN), Andrej Babiš – ministr financí a 1. místopředseda vlády (ANO), Alena Schillerová – náměstkyně ministra financí, František Kučera – maloobchodník ze Šumperka, Strana soukromníků ČR, Marcel Goetz – maloobchodník z Č. Budějovic, Karel Ferschmann – hospodský a starosta z Němčovic (bezpartijní), David Pěnička – starosta Nemojova (SNK), Luděk Šorm – provozovatel rychlého občerstvení a muzea z Rábů u Pardubic, a další.

Zveřejňované údaje o přínosech a dopadech první etapy zavedení elektronické evidence tržeb od 1. 12. 2016 se značně liší. Ministr financí hovoří o stoprocentním nárůstu tržeb za prosinec oproti stejnému období v předešlém roce. Jeho kritici však zpochybňují reprezentativnost jím zvoleného 4 % vzorku, na jehož základě k těmto výsledkům dospěl. Zatímco ministerstvo financí operuje s informací, že od zavedení EET zaniklo pouze 104 restaurací, pivovary naopak hlásí, že jich skončilo více než 400 a průzkum mezi starosty obcí a měst hovoří o zániku 700 provozoven. Kdo má pravdu?

Podle odhadů by se mělo do systému elektronické evidence tržeb zapojit od 1. 3. 2017 asi 250 – 300 tisíc podnikatelů. Oproti tomuto počtu se zdá být prosincový start EET se 45 000 restauracemi pouhou zkouškou. Co nového to přinese? Potvrdí se katastrofické scénáře života v malých obcích?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2017
 L HD