Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Jídlo škodící zdraví

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o jídle, které škodí našemu zdraví. Diskutovat budou: Petr Tláskal – předseda Společnosti pro výživu, Jana Dostálová – Ústav analýzy potravin a výživy, VŠCHT, Miroslava Navrátilová – interní ambulance pro poruchy metabolismu a výživy, Psychiatrická klinika FN Brno, Eliška Selinger – Česká veganská společnost, Milan Calábek – Univerzita nové doby, Jaroslav Škvařil – Česká společnost pro výživu a vegetariánství, Jana Kratochvílová – veganka a zpěvačka, a další.

Že je výživa velmi podstatným faktorem pro naše zdraví a správné fungování našeho těla nikoho nepřekvapí. Sestavení našeho jídelníčku ale spíše podléhá našim chutím a rodinným zvyklostem, než tomu, co je pro nás zdravé. To vše ještě spojeno se zavedenými estetickými normami. Právě ty nám velmi často dělají vrásky na čele a jsou nejčastějším důvodem pro nejrůznější diety a změny ve stravování. Dozvídáme se, že nám některé potraviny škodí a je nám doporučováno je nejíst, abychom si udrželi dobré zdraví a vitalitu a naopak nabízeno, co nám zdraví a krásu jistojistě zaručí.

Objevují se také ale informace o tom, že alternativní způsoby stravování přinášejí větší psychickou vyrovnanost, více energie, nebo že se lidem povedlo nejen redukovat váhu, ale překonat zdravotní potíže. Co je tedy správné a čeho se vyvarovat? Jsou uzeniny, maso, lepek a mléko nezdravé? Poškozují brambory srdce? Je cukr rakovinotvorný a sůl zabiják? Je nejlepší být všežravcem nebo vegetariánem, veganem, vitariánem, makrobiotikem, paleo – strávníkem a nadobro některé potraviny vyřadit z jídelníčku? Na jakou stravu je vlastně uzpůsobené lidské tělo? Nebo se má jíst vše, na co má člověk chuť?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2017
 L HD