Podporujete česko-čínské vztahy, nebo máte výhrady? Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, K. Dušková, E. Potužníková a R. Kudrnáček

Podporujete česko-čínské vztahy, nebo vám vadí?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o česko-čínských vztazích. Diskutovat budou: Daniel Herman – ministr kultury, Pavel Kováčik – předseda poslaneckého klubu KSČM, Jaroslav Bašta – bývalý náměstek ministra zahraničních věcí, Ondřej Klimeš – sinolog, a další.

Návštěva tibetského duchovního vůdce v Česku vyvolala v minulém měsíci bouřlivé reakce. Především pak jeho přijetí ministrem kultury, na které reagovali čtyři nejvyšší ústavní činitelé prohlášením, že se nejedná o změnu oficiální politiky ČR a nebude tím ani ohroženo partnerství s Čínou z naší strany.

Jak roste čínská ekonomika, tak rostou i snahy naší podnikatelské sféry, podporované politiky, probudit zájem čínských investorů o naši republiku a zároveň pomoci našim firmám etablovat se v Číně. Podle ústavních činitelů bylo prohlášení nezbytné pro zachování strategického partnerství.

Podporujete česko-čínské vztahy nebo máte výhrady? Jde o výhodné, či riskantní ekonomické a politické spojení? Jde jen o obchod a je nutné se Číně podřizovat? Mohlo opravdu přijetí jednoho muže ohrozit dohodnuté investice a partnerství mezi našimi zeměmi? Šlo o významné porušení pravidel, nebo je to projev diktátu ze strany cizího státu a zasahování do naší suverenity?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2016
 L HD