Tváří v tvář problému. Podle KSČM: „Socialismus neselhal, jen nedostal potřebný čas a prostor“. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Letos v únoru šedesát osm let po únorovém převratu vydala Komunistická strana Čech a Moravy prohlášení, ve kterém se hlásí k revolučnímu odkazu tohoto roku a oceňuje práci budovatelů socialismu. Zároveň se omluvila všem, které deformace systému negativně poznamenaly.

Na nedávném květnovém sjezdu KSČM došlo k boji mezi umírněným a ortodoxním křídlem strany. Výsledkem bylo zvolení představitele radikálnější skupiny komunistů Josefa Skály do vedení strany. Ten ve svém projevu zmínil, že atmosféra ve společnosti se dramaticky změnila a že socialismus u nás neselhal, jen neměl dostatek prostoru a času pro realizaci.

Selhal socialismus nebo neměl dostatek prostoru a času? Byl revoluční rok ’48 pučem nebo šlo o přirozený a nevyhnutelný vývoj, který odrážel potřeby a přání našeho národa? Dochází po sametové revoluci k přepisování dějin České republiky? A bylo za socialismu lépe? Podle KSČM kapitalismus není řešení, budoucností je socialismus. Souhlasíte, nebo jste proti?

Hosté: Josef Skála – místopředseda ÚV KSČM pro ideologii, propagandu a mediální činnost, František Stárek – disident, publicista a politik, nestr. za ODS, Petr Blažek – historik, specializace na dějiny totalitních režimů, Pavel Herman – Mladí komunisté a další.

Stopáž56 minut
Rok výroby 2016
 L HD