Tváří v tvář problému. Je multikulturalismus hrozba, nebo naděje? Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Protiuprchlická nálada ve společnosti je stále silnější, přibývá protestních akcí a násilných útoků, které jsou proti uprchlíkům namířeny. K této náladě přispívá svými výroky i prezident Zeman. Poté, co v Kolíně nad Rýnem došlo 31.12. 2015 k četným sexuálním útokům a krádežím, jejichž pachateli byli muži arabského a afrického původu, svůj postoj přehodnotila i Angela Merkelová. Naproti tomu lidskoprávní organizace a aktivisté důrazně upozorňují na to, že naše morální povinnost je pomáhat těm, kteří to potřebují a kteří hledají v Evropě azyl před válkou. Také varují před paušalizováním a rostoucí xenofobií.

Skutečně prezident Zeman zveličuje rizika uprchlické krize? Nebo varuje před reálným nebezpečím?Je multikulturalismus hrozbou? Nebo mají pravdu ti, kteří chtějí barevnou Evropu?

Hosté: Hynek Kmoníček – ředitel zahr. odboru Kanceláře prezidenta republiky, Matěj Stropnický – předseda strany Zelených, Tomáš Tožička – koordinátor kampaně Česko proti chudobě, Lukáš Kovanda – ekonom a demograf, ROKLEN, Michal Souček – podnikatel z Králík, vedl iniciativu Ne azylovému domu, Táňa Bednářová – ředitelka a zakladatelka společnosti Wontanara a další.

Anketa

Se kterým z následujících tvrzení spíše souhlasíte?

14 % 209 hl. Prezident Zeman zveličuje rizika uprchlické krize 86 % 1334 hl. Prezident Zeman varuje před reálným nebezpečím Celkem 1543 hlasy
Stopáž56 minut
Rok výroby 2016
 L HD