Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a R. Kudrnáček

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat o tom, zda je většina polských potravin opravdu závadných a měli bychom se jim raději vyhýbat, nebo zda zprávy o objevených škodlivinách jsou zbytečně zveličované a poškozují dobré jméno polských výrobců a dodavatelů.

Diskutovat budou: Remigiusz Gorski – zástupce Klubu polského kapitálu v ČR, Ing. Andrej Babiš – největší český podnikatel v potravinářství, Ing. Martin Klacina – vrchní ředitel sekce kontrolní a právní ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce ČR, ing. Miroslav Toman, CSc. – prezident Potravinářské komory ČR a další.

Skandály kolem polských potravin – mediální bubliny nebo alarmující fakta?

Polsko je druhým největším zahraničním dodavatelem potravin v Česku. Obliba polského zboží, především díky jeho nižší ceně, neustále stoupá a jeho vzrůstající odbyt nezastavily ani aféry z poslední doby. Dovoz polských potravin se loni zvýšil oproti roku 2000 více než čtyřnásobně. Opravdu bychom se měli polským potravinám raději vyhýbat? A měl by se zakázat jejich dovoz, jak si to přeje potravinářská komora? A proč Češi preferují stále více spíše cenu než kvalitu?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 L HD