Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a R. Kudrnáček

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat o tom, zda mají fyzické tresty při výchově dětí ještě místo v moderní společnosti či nikoliv.

Diskutovat budou: MUDr. Eva Vaníčková – Česká společnost na ochranu dětí, Bc. Markéta Sodomková – zástupkyně ředitelky Nadace Naše dítě, Jiří Čunek (KDU-ČSL) – senátor, člen senátního Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, PhDr. Václava Masáková – dětská psycholožka a další.

Absolutní neshoda panuje mezi odborníky i mezi veřejností v otázkách výchovných tělesných trestů. Někteří volají po zákazu tělesných trestů jak ve formě výplaty vařečkou nebo pár pohlavků, jiní stále zastávají názor, škoda každé rány, která padne vedle.

Další otázkou je skutečnost, zda by zákon, který by zakázal fyzické tresty, přesvědčil rodiče, které své děti fyzicky trestají. A o to hlavně jde, aby rodiče své děti nebili, ale spíše šli vzorem a se svými ratolestmi rozmlouvali. Nyní diskuzi obnovila kauza rodiny, kdy matka zbila vařečkou svého syna, se kterým si nevěděla rady. Když navštívila psycholožku, ta na ní poslala sociální pracovnici, která obě její děti na čas rodině odebrala. Matka u obvodního soudu skončila s podmínkou, kterou pak zrušil Nejvyšší soud. Matka čelila obvinění z týrání svěřené osoby.

Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 L HD