Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a R. Kudrnáček

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat o tom, jak vlastně spořit na penzi, jakou strategii zvolit, jak mají spořit ti, kteří nemají z čeho.

Diskutovat budou: Dr. Ing. Jaromír Drábek – místopředseda TOP 09, Ing. Radek Urban – náměstek ministra financí, PhDr. Vladimír Špidla – bývalý premiér a europoslanec (ČSSD), Prof. Ing. Jaroslav Vostatek, CSc. – Vysoká škola finanční a správní, Mgr. Petr Syrový – finanční analytik a další.

1. 1. 2013 je magické datum, kdy začala platit tolik probíraná a zároveň kritizovaná penzijní reforma. Na konci loňského roku poslanci schválili prováděcí zákon a této reformě tudíž dali zelenou. Přehlasovali tak veto prezidenta Klause a prosadili reformu přes tvrdý odpor opozice. Přesto je kolem mnoho nejasností a zmatků. Hlavní změnou je zavedení II. pilíře, který také vyvolává nejvíc negativních ohlasů. Tento II. pilíř začne fungovat vedle stávajícího průběžného státního důchodového systému a soukromého penzijního připojištění. Vstup je sice dobrovolný, ale kdo jednou vstoupí, už nemůže couvnout. To vadí oponentům v čele s ČSSD. Ta chce v případě toho, že se dostane po volbách k moci, druhý pilíř zrušit. Vůbec tedy není jasné, jak si jednotlivé fondy povedou a neexistuje záruka, že se systém nezhroutí, nebude zrušen, zestátněn nebo vytunelován.

Stopáž50 minut
Rok výroby 2013
 L HD