Chcete vlastnit kousek historie? Nedaleko jihočeské Blatnice je k mání renesanční zámeček, kterým vás provede Ondřej Havelka (2008). Režie R. Chudoba

Obsah dílu

Přehrát vše
Na prodej

Zámek Pole u Kadova

Pozoruhodné renesanční sídlo v Poli je odborníky hodnoceno jako mimořádně zachovalá ukázka pozdně renesanční architektury, údajně napodobenina (co se dispozice týče) poloviny zámku Kratochvíle. Dochovalo se zde mnoho zajímavých ozdobných prvků (hlavice pilastrů, čučky renesančních štítů atd.) Na jejich výtvarném se projevuje lidové zpracování, které je typické pro jihočeské selské baroko. K zámku patří několik památkově chráněných hospodářských budov a 35 hektarů pozemků.


Pro inspiraci

Jindřichovice

Jindřichovice se nacházejí v malebné pošumavské krajině v těsném sousedství zámeckého rybníka, jen necelých 5 km od Velhartic, kam míří většina turistů. Nově opravený areál „Starého zámku“ – původní tvrze, i pozdější novostavby z 18. stol. „Nového zámku“ určitě stojí za zhlédnutí. V 19. stol. byl dokonce Nový zámek spojen se Starým zámkem krytou chodbou v patře – mostem, který se však nedochoval. V areálu je dnes penzion, takže Vás určitě nikdo nebude vyhánět.


Stopáž17 minut
Rok výroby 2008
 ST
ŽánrMagazín