Obrazový životopis slavných – tentokrát Zlaty Adamovské – na kterou se ve vysílání ČT1 můžete aktuálně těšit v seriálu Sanitka (2009). Režie P. Hašek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Zlata Adamovská patří k nejpopulárnějším českým herečkám. Narodila se v březnu 1959 v Praze. O herecké dráze snila už na základní škole. V 15 letech byla přijata na pražskou státní konzervatoř a ještě během studia získala své první televizní a filmové role. Vzhledem ke svému mládí a půvabu byla ideální představitelkou naivek a křehkých krásek.

Zlata Adamovská se objevila v mnoha českých filmech (např. Tchán, Když rozvod, tak rozvod, Učitel tance, Milenci a vrazi…), televizních inscenacích, pohádkách a seriálech (Sanitka, Hříchy pro pátera Knoxe, Hotel Herbich…). Vystřídala nejrůznější žánry a typy postav. V její tvorbě převládaly kladné role, za které sklízela sympatie diváků.

Vzhledem k velkému vytížení v televizi a ve filmu Zlata Adamovská na divadle jen hostovala. Stálé angažmá přijala až v roce 1986, kdy se stala členkou Městských divadel pražských. V roce 1990 přešla do Divadla na Vinohradech.

Herečka Zlata Adamovská je výraznou představitelkou emancipovaných energických žen střední generace. Velký prostor dostává i na poli dabingu, namluvila např. více než 20 filmů s Meryl Streepovou.

Zlata Adamovská
herečka

Zlata Adamovská

* 9. 3. 1959


Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 ST 4:3
ŽánrDokument