Obrazový životopis slavných – tentokrát Hany Maciuchové, na kterou se můžete aktuálně těšit ve vysílání ČT1 v seriálu Nemocnice na kraji města (2008). Režie Š. Šedivá

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Herečka Hana Maciuchová zdědila herecký talent po svých rodičích, kteří byli vášnivými divadelníky. Odmalička ráda zpívala, tancovala a recitovala. Na gymnáziu ještě zvažovala studium medicíny nebo angličtiny, ale nakonec přece jen zvítězilo herectví. V roce 1968 absolvovala DAMU. Ještě během studií začala hrát v Divadle Za branou, kde získala i své první profesionální angažmá. V roce 1971 se stala členkou Divadla na Vinohradech, na jehož scéně ji můžeme vidět dodnes. Před televizní kamerou poprvé stála v roce 1964, kdy jí režisér Uher nabídl roli Nely v připravovaném filmu Organ podle scénáře Alfonze Bednára. Vedle divadelních rolí ztvárnila řadu televizních a filmových rolí. Často spolupracuje i s dabingovými studii a s rozhlasem.

Ve volném čase ráda cestuje nebo pobývá na své chalupě, kde se stará o velkou zahradu. Zajímá se také o východní filosofie, především o buddhismus.

V čem spočívá kouzlo její osobnosti a jak Hanu Maciuchovou vidí její kolegové, přátelé a její nejbližší? Vydejte se společně s námi Po stopách hvězd.

Hana Maciuchová
herečka

Hana Maciuchová

* 25. 11. 1945


Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3
ŽánrDokument