Auto Moto Styl

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 24  
Sdílet
| Poslat odkaz

Automotostyl se loučí!!!

7. 12. 2012
Automotostyl je s příchodem Vánoc ve svém závěru a to nejen pro letošní rok, ale nejspíš i pro ten příští. Všem příznivcům čtyř kol chceme tímto ze srdce poděkovat za podporu!!!

Rádi bychom Vám tímto oficiálně oznámili, že programová rada ČT rozhodla od ledna znovu NENASADIT Automotostyl v současné podobě.

Automotostyl vznikl v roce 2008 jako nejmladší pořad o autech na českých obrazovkách. Svým mnohdy kontroverzním zpracováním si získal spousty fanoušků, ale i odpůrců.

Ačkoliv se od čistě bláznivého stylu postupně přetransformoval do současné umírněnější podoby, stále budí na české scéně pozornost svými radikálními názory a testy. To bylo přesně důvodem, proč si získal oblibu i přes svou krátkou existenci. Ostatně jeho sledovanost byla více než konkurenceschopná i ve srovnání se zavedenými pořady.

Automotostyl přinesl do tohoto žánru také spousty inovací. Především jsme se snažili, aby naše testy byly názorem člověka, který auto řídí a prezentuje divákovi. Narozdíl od jiných pořadů, kde komentář četly stále stejné hlasy, jež za volantem ani neseděly, tak naši moderátoři nebyli jen tváří, ale přímo odborníky z řad novinářů či profi jezdců. Prezentovali především svůj vlastní názor. Za něj ovšem mnohdy schytali kritiku nejen od zástupců značek, ale i od diváků, kteří třeba zrovna kritizovaný vůz vlastnili.

Více než jindy se také ukazovalo, že co člověk, to názor a každému vyhovuje něco jiného. Naše testy tak nebyly jen klasickým výčtem faktů z tiskových zpráv a technických tabulek, ale především měly divákovi zprostředkovat celkové dojmy z auta a navodit mu při jejich sledování stejné pocity, jako má jeho řidič. Design, jízdní projev nebo i kvalitu zpracování redaktoři předváděli názorně na příkladech, srovnáních či přirovnáních. Divák tak získal jasnější představu a lépe se rozhodl, jestli mu kritizovaná věc vadí či nikoliv.

Jak Libor Zezulka, tak Petr Lutonský, Raso Chvála nebo Honza Koubek jsou odborníci nebo profi řidiči, které nejenže již dobře znáte, ale jejich rukama prošla spousta aut různých značek a jejich názor je dnes velmi cenný. Každý z nich měl svůj specifický styl, který opět ne každému vyhovoval. Společně ale tvořili ucelený tým, který dal Automotostylu tvář.

A nesmíme zapomenout ani na kolegyně Lucku Horáčkovou, Romanu Svobodovou a Lucku Šilhánovou, které v rámci rubriky Kabelky pro holky přinesly nový ženský pohled na svět aut. Doslova legendárními se pak staly komentáře Hany Geržové. Ta se objevovala nejčastěji po boku Libora a Petra. Společně tvořili protiklad, se kterým se ztotožnila spousta diváků i divaček. Dámy v Automotostylu měly významnou roli a troufáme si tvrdit, že přivedly k obrazovkám i divačky, jež do té doby o podobné pořady neprojevily zájem.

Jistě Vás zajímá, jaký bude další osud Automotostylu. Upřímně řečeno to v tuto chvíli nikdo neví. Česká televize sice nebude od jara vysílat ani jeden z auto-moto pořadů, ale zároveň začínají probíhat jednání o nové podobě pořadu s touto tématikou. Jakmile bude jasná představa, zapojíme se do výběrového řízení. Budeme se snažit přijít s novým pořadem, který posune tuto tématiku na jinou úroveň. Podobně jako se nám to podařilo v roce 2008.

Do té doby vám chceme popřát příjemný zbytek roku 2012 a hodně úspěchů i v tom následujícím.

» Obsah tohoto dílu

Diskuse diváků
 • M@M 8. 11. 2016 15:08

  Kam si dĂĄt mobil?

  SpĂĄrovat přes BT a strčit třeba dopr* :) Ve Francii jsou MT zakĂĄzanĂŠ a nesmĂ­ …

 • spravce 10. 6. 2016 22:00

  Vtip?

  Co to ma byt za kvalitu??? No hnus :(((

 • MojmĂ­r 8. 2. 2014 07:27

  Úroveň komentáře

  Komentář k Audi Quattro je katastrofální a hlas jak výčepní ze čtyřky...

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 22 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST  HD
Žánr: Zábava | Publicistika
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady