Předchozí díl | Následující díl

Kus dřeva ze stromu

Film o filmu

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 9  
Sdílet
| Poslat odkaz

S výtvarníkem Martinem Patřičným o kráse dřeva a práci s ním

Z vyprávění režiséra a spoluscenáristy Bedřicha Ludvíka:

Tento film o filmu vám nenabídne pohled na slavné herce, drahou techniku a ohromný štáb. Nic takového jsme při natáčení seriálu Kus dřeva ze stromu neměli. Kameraman Pravoslav Flak točil na kameru, kterou nám zapůjčila produkce Evolution films a jestli stála 100 000 Kč tak je to moc.

Měl stativ, ale ten používat jen na takové ty krásné, výtvarné, dřevěné kompozice na stole nebo na točně. Tu jsme speciálně pro tento seriál zakoupili za 600 Kč v Nuslích. Na plac do Debrna jsme s kameramanem Flakem jezdili každý den mým autem. Nabíral jsem ho na Kulaťáku.

Dva reflektory nám taky zapůjčil Evolution films. Točili jsme od osmi ráno do osmi večer. Hlavní hvězda seriálu, Martin Patřičný, nám vařil kafe, a my si jídlo koupili cestou v sámošce. Natáčení nám trvalo, i s různými dotáčkami, asi 25 dnů. Nejkrásněji se točilo soustružení dřeva a pak ti dva psi a kočka. Ale já už jsem před tím natočil i nějaké obrázky v zimě a na jaře.

Oživení v sále vždycky přineslo natáčení s vnukem Martina Patřičného, s Jiříkem. To se pak vzali psi a vozík-žebřiňáček a šlo se do lesa. Všichni jsme se navzájem stále točili a fotili, až z toho vznikl tento film o filmu, který pak doma, v bývalém dětském pokoji, sestříhala manželka kameramana, Věrka Flaková. Jo, a ještě před tím jsem nahrál, pod dozorem Jana Jiráska, dvě své ústřední písničky – jednu pod úvodní a závěrečné titulky a jednu do předělů do filmu – ta ve filmu nikdy nezazní celá – dokonce ani v tomto filmu o filmu.“

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Pavel Polák 24. 12. 2013 07:40

  Ďakujem.

  Ďakujem tvorcom krásneho serialu za skutočne odborné a umelecké dielo.Dlho mi nič tak ne…

 • t 7. 9. 2013 09:33

  DVD

  Prosím vás je možnost si tenhle seriál koupit i na dvd ?? Děkuji

 • urbanek josef 13. 12. 2011 10:43

  poučné

  jen více takových serialů

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 17 minut – Rok výroby: 2008 – ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje
Kdo je…
Bedřich Ludvík
Bedřich Ludvík

dramaturg

* 1953