Aby získali všemocné tajemství, dopouštějí se těch nejtěžších zločinů. Papežský palác otvírá své zdi ve francouzsko-švýcarském seriálu (2007).
Hrají: L. Monotová, G. Cramoisan, A. Grégorioová, J.-M. Winling, M. Kellerová, F. Perrot a další. Režie David Delrieux

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Osmidílný francouzsko-švýcarský seriál nás zavádí do nádherného papežského paláce v Avignonu, jehož hrdé a neprostupné zdi skrývají mnohá tajemství. Mezi nimi je jedno, pro které se už po celá staletí vraždí, rozvrací rodiny a ničí lidské osudy – Avignonské proroctví předpovídá budoucnost světa a kdo zná budoucnost, má v rukou absolutní moc.

Hrdinkou seriálu je mladá historička Estelle, která je asistentkou kurátora papežského paláce. Pochází ze starobylého rodu Esperanzů, kde osudy jeho členů byly vždy nějakým způsobem spojeny s palácem v Avignonu. Nemůže tušit, že právě vrcholí boj mezi skupinami, které se snaží za každou cenu získat tajemný dokument. Není náhodné, že právě nyní probíhá rekonstrukce paláce a že při opravě venkovní stěny, zeď pukne. Snad jen dědeček Estelle, který ji celý život chránil, si uvědomí, že je to možná varování pro všechny, kteří se chtějí proroctví zmocnit. Ale uvědomí si i to, že nastal čas, aby se Estelle dozvěděla, že také její osud je poznamenán společenstvím lidí, kteří se snaží získat proroctví.

Seriál Avignonské proroctví je směsicí historických faktů, mystiky a fantazie autorů a je jakousi francouzskou variací na slavnou Šifru mistra Leonarda. Ten, kdo přistoupí na tuto historickou mystifikaci a má rád tajemství, napětí i emoce, tomu Avignonské proroctví zpříjemní prázdninové letní večery.

Originální názevLa Prophétie d'Avignon
Stopáž50 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3
ŽánrSeriál