Klasická romantická pohádka, ve které se do sporu dostanou obyčejní venkovští lidé s nadpřirozenými silami – živly – v čele s dešťovou vílou.
Režie: Milan Cieslar. Scénář: Jan Míka. Hrají: Lenka Vlasáková, Jakub Gottwald, Miroslav Donutil, Simona Stašová a další.
Dešťová víla

Oheň, Země, Voda, Vzduch – čtyři živly a jejich vládce, samo Slunce, jsou rozezleny zkušeností, kterou na své pouti pozemským světem učinila Dešťová víla. Lidé už myslí pouze na majetek a peníze. Láska a pomoc bližnímu jim neříkají vůbec nic. Mezi takové patří i nejbohatší hospodář v kraji – sedlák Lakota (M. Donutil). Jeho syn Ondra (J. Gottwald) miluje chudou Květušku (V. Kerekes). Jenomže ta by nepřinesla na statek žádné věno, a tak Lakota nutí Ondru do sňatku s bohatou dědičkou pivovaru. Když se živly vrátí ke Slunci, žádají pro lidi tvrdé potrestání. Slunce váhá, i přes chyby je má rádo, ovšem je přehlasováno. V poslední chvíli mu pomůže Dešťová víla (L. Vlasáková). Požádá Slunce, jestli by nemohla lidi potrestat sama. A tak jim vezme déšť. Kraj sužuje sucho, lidé nemají co sklízet, obilí neroste, sena jsou skoro spálená. Lakota využije situace a slíbí Ondrovi, že si může vzít Květušku za ženu pod podmínkou, že Květuška zařídí déšť. Ta se pak vydá za Dešťovou vílou a musí splnit tři úkoly. Budou těžké, přetěžké a ani po jejich splnění nebude mít Květuška s Ondrou vyhráno. Lakota je zkrátka nenapravitelný…

Pohádka byla oceněna na XV. mezinárodním filmovém festivalu pro děti a mládež v Schlingelu (2010) či na XVII. Festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně (2010).

Režie: Milan Cieslar. Scénář: Jan Míka. Hrají: Lenka Vlasáková, Jakub Gottwald, Miroslav Donutil, Simona Stašová a další.

Napište nám