Záhadné vzkazy vetkané do architektonických děl přivedou hrdinu na stopu neobjasněných vražd. Propadá se tak do spirály hádanek, jejichž odhalení převrátí jeho svět naruby.
Režie: Jiří Strach. Scénář: Tomáš Končinský. Hrají: David Švehlík, Marek Taclík, Viktor Preiss, Martin Stropnický a další.
Santiniho jazyk

Filmové zpracování známého fantaskního románu Miloše Urbana vzniklo v režii Jiřího Stracha. Na pozadí fascinující a znepokojivé architektury Jana Blažeje Santiniho, která unikátním způsobem mísí prvky baroka a gotiky, se rozvíjí příběh člověka, hledajícího na počátku nového tisíciletí ztrácející se pocit smyslu a životního naplnění.

Nespokojený zaměstnanec reklamní agentury Martin Urmann (D. Švehlík) je pověřen nesplnitelným úkolem, který má fakticky ospravedlnit jeho náhlý vyhazov ze zaměstnání. Martin úkol přijímá, ale je to spíše gesto vzdoru, než vážně míněná snaha zachránit své postavení. Práce ho nepřímo zavede na stopu tajemných vzkazů dávno mrtvého architekta, které se zdají promlouvat přes hloubku času přímo k němu. Martin sám i realita, ve které žije, se začíná proměňovat. Bývalý zaměstnanec tuctové reklamní agentury je postupně konfrontován se skutečností, která dalekosáhle přesahuje jeho dosavadní zkušenost. Musí si zvolit, zda přijme plnou odpovědnost za proměnu sebe sama, nebo se pokusí na všechno zapomenout a bude dál žít svůj život prostoupený pocitem zbytečnosti a marnosti.

Napište nám