Bývalý záchranář Ondřej Vetchý zaznamená při nahrávání hlasů vodních ptáků podivnou společnost na protějším břehu, jejíž zvrácený obřad tragicky vyvrcholí. Thriller ze současnosti podle scénáře Vladimíra Körnera. Dále hrají: P. Nesvačilová, O. Brancuzský, P. Štěpán, J. Racek, J. Teplý, N. Topinková, N. Lichý, J. Vondráček, J. Nerudová a další. Kamera M. Jícha. Režie M. Cieslar

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Centrum dramatické tvorby Televizního studia Ostrava nabízí televizní film Lovec vodního ticha v hlavní roli s Ondřejem Vetchým a Petrou Nesvačilovou. Autorem scénáře je Vladimír Körner – uznávaný český prozaik, dramaturg a filmový a televizní scenárista. Poprvé se svým scénářem dotýká současnosti a přichází s thrillerem. Hlavní postavou je muž ve zralém věku, kterého společnost uznává jako hrdinu. V profesi záchranáře za povodní ochránil před utonutím dívku. Jeho koníčkem jsou zvuky ptáků, které nahrává nejraději v blízkosti vodní hladiny. Tento lovec beze zbraní ovšem jednou zachytí nejen komunikaci v ptačí říši, do jeho nahrávek se vloudí společnost, která se schází v přírodní rezervaci. Ze záznamu je patrné, že jejich aktivity se nesrovnávají se zákonem. A v tu chvíli jde o život, pochopitelně i jeho vlastní.

V průběhu srpna natáčíme nový televizní film podle scénáře Vladimíra Körnera. Je to poprvé, kdy se tento autor dotýká současnosti. V hlavních rolích s Ondřejem VetchýmPetrou Nesvačilovou a pod režijním vedením Milana Cieslara vzniká thriller, v němž živelní katastrofa na počátku předznamená následnou pohromu lidskou. Televizní štáb se bude pohybovat na různých místech v Jeseníkách, ve Věstonicích, Lanžhotě a na Kladně.

Hlavní postavou je muž ve zralém věku, kterého společnost uznává jako hrdinu. V profesi záchranáře za povodní zachránil před utonutím dívku. Jeho koníčkem jsou život a zvuky ptáků, které natáčí, nejraději v blízkosti vodní hladiny. Tento lovec beze zbraní ovšem jednou zachytí nejen komunikaci v ptačí říši, do jeho nahrávek se vloudí uzavřená společnost, která se schází v přírodní rezervaci. Ze záznamu je patrné, že jejich aktivity se nesrovnávají s obecně platnou morálkou, ani se zákonem. A v tu chvíli začíná jít o život, nejen jeho vlastní…

Jestliže většina biografií o Vladimíru Körnerovi zmiňuje ústřední téma zápasu, který svádějí osamocení jedinci s nejrůznějšími silami a stávají se spíše oběťmi než tvůrci dějin, pak i tentokrát je hlavní postavou osamocený a tragický hrdina. Poprvé riskoval zdraví, aby zachránil dítě z rozvodněného živlu, podruhé riskoval život a ztratil je. V konfrontaci s přírodními silami můžeme odolat, ve střetu s lidmi a s anarchií jejich pokřivené víry, závislosti a moci zůstáváme bezbrannými. To, co člověk stěží může ovlivnit v běhu přírodních dějů, je tragickou metaforou pro spoušť, které je sám původcem.

Při práci na filmu Lovec vodního ticha se potřetí setkávají Vladimír Körner a režisér Milan Cieslar. Pokaždé u toho byla Česká televize. Poprvé to bylo v roce 1998, kdy byl právě ve spolupráci s ostravským studiem natočen Pramen života, a podruhé roku 2003 při vzniku filmu Krev zmizelého.

Tvůrci:

Centrum dramatické tvorby Televizního studia Ostrava
Šéfdramaturg: Aleš Jurda
Šéfproducentka: Hana Bílá
Dramaturg: Martin Novosad
Vedoucí výroby: Ljuba Pašková
Scénář: Vladimír Körner
Kamera: Marek Jícha
Režie: Milan Cieslar

Hrají:

Ondřej Vetchý (Kristek), Petra Nesvačilová (Milka), Jiří Racek (Hampl), Petr Štěpán (záchranář), Otmar Brancuzský (Šulc), Hartmut Krug (Guru), Jan Teplý (Simon), Natálie Topinková (feťačka), Norbert Lichý (Karhan), Jitka Nerudová (lékařka), Lenka Ouhrabková (sestra), Stanislav Šárský (Milčin otec), Stanislav Lehký (ošetřovatel), Jan Vondráček (policejní úředník), Vladimír Hausner (soudní lékař)

Foto © Rostislav Šimek

Stopáž81 minut
Rok výroby 2008
 P ST
ŽánrFilm