Režisér Karel Smyczek natočil pro Českou televizi, Televizní studio Brno, sedmidílný seriál Poste restante. Premiéru měl 26. února 2010 na ČT1. Autorem scénáře je jeden z nejúspěšnějších scénáristů mladé generace Marek Epstein (Václav, Roming, Brainstorm), který při psaní spolupracoval s dramaturgem Janem Gogolou.

Poste restante je poetický a humorný seriál ze současnosti, jehož hlavními hrdiny jsou mladý pošťák Jaroušek a duch bezdomovce Kercla. Jaroušek utekl z domu a nechal se zaměstnat na malé pobočce pošty, aby unikl před svou panovačnou matkou a začal nový život. Pan Kercl zahynul při nehodě, avšak jeho duchu se nedaří opustit povrch zemský a začít život posmrtný. Musí bloudit světem, jeho duše nemůže najít spočinutí, on nemůže najít příčinu rozpolcenosti své „neexistence“a navíc jej to z nepochopitelných důvodů táhne právě k Jarouškovi. Tato poněkud nesourodá dvojice hledá způsob, jak vysvobodit pana Kercla z jeho prokletí a pátrá po jeho největším životním pomýlení, které mu neumožňuje smířit se s odchodem. Přitom Jaroušek hledá dívku svého srdce a prchá před svou matkou. Najde Jaroušek svou životní lásku? A najde pan Kercl spokojenou smrt?

Zdánlivě morbidní téma pojal autor scénáře s humorem a poetikou sobě vlastní, a tak seriál vůbec není smrtelně vážný, ale především vtipný, lyrický, dramatický a magický.

V roli Jarouška diváci uvidí mladého herce Ondřeje Pšeničku. Druhou hlavní postavu, pana Kercla, a posléze i ducha pana Kercla, ztvárnil Vladimír Javorský. V dalších rolích diváci uvidí Libuši Šafránkovou v roli Jarouškovy maminky, Arnošta Goldflama coby jeho otce, Janu Pidrmanovou, do které se Jaroušek zamiluje, a dále Oldřicha Navrátila, Naďu Konvalinkovou, Jana Hartla, Taťánu Medveckou, Kláru Sedláčkovou, Lenku Vlasákovou a další.

Natáčení seriálu bylo velmi náročné, plné mnoha technicky komplikovaných trikových efektů. Nejobtížnější byly scény, v nichž se objevuje duch pana Kercla, jenž není ani mrtvý, ani živý a je viditelný pouze pro Jarouška.

Seriál natočilo Televizní studio Brno ČT ve společnosti Buc-film. Za kamerou stál Antonín Chundela. Hudbu k seriálu složil Marek Eben – jeho hlas zazní i v originálním animovaném úvodu každého dílu. Režisérem seriálu je Karel Smyczek, jeden z nejvýznamnějších současných českých televizních a filmových režisérů. Do zlatého fondu České televize nepochybně patří jeho seriály Bylo nás pět, Místo nahoře či Dobrá čtvrť. Nezapomenutelné zážitky byly i jeho starší filmy, například Housata, Sněženky a machři či Krajina s nábytkem. S brněnským studiem ČT nespolupracuje poprvé. Režíroval tady úspěšnou pohádku Lotrando a Zubejda.

Seriál Poste restante je originálním dílem, které nemá v české televizní tvorbě žádného obdobného předchůdce.