Rozdílní a přece dlouholetí kolegové, předčasně zemřelí populární muzikanti skupiny Rangers – Plavci, Antonín Hájek a Milan Dufek, od jehož narození uplyne v těchto dnech 75 let. Vzpomínají příbuzní, kolegové a kamarádi, M. Černý, P. Nárožný a další (2007). Režie T. Váňa

V šedesátých letech se vkusu publika zalíbila hudba country a s ní skupina Rangers. Její popularita kulminovala, když přišel srpen 1968. Jako Plavci museli změnit nejen název, ale měnil se i jejich repertoár. Když se v nové společenské atmosféře vrátili k původnímu názvu, už to bylo o něčem jiném a už jich také bylo o jednoho míň. Antonín Hájek, kapelník a basista, přirozená autorita, dobrý táta i kamarád. Většinu času trávil na venkovské chalupě, se svým prostředím splynul i zálibami. Když na konci roku 1989 zemřel, doprovázeli ho i kamarádi – dobrovolní hasiči.

Milan Dufek, zpěvák, flétnista, textař, od jehož narození letos uplyne 75 let. Vždy byl v popředí, ale vždy jakoby si musel dokazovat, že je stejně dobrý muzikant jako ostatní. Chalupařil stejně jako Antonín Hájek, přilnul ke své Vysočině, až do zralého věku rozvíjel sportovní záliby i nové příležitosti pro kapelu. Rád cestoval a z jedné daleké cesty už se nikdy nevrátil. V dokumentu kromě manželek a synů obou muzikantů hovoří také M. Černý, P. Nárožný, J. Vančura, M. Řihošek, J. Weisser, R. Tomášek, J. Kaleš a další.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2007
 ST AD 4:3
ŽánrDokument