25 minut

28. března

Obsah dílu

Aktuální situace na silnicích — Bezpečnost na silnicích během Velikonoc — Pivovarům začíná hlavní sezóna — Pátá aukce na prodej Hanáckých kasáren — Objev pohřebiště u obchvatu Olomouce — Miss World Pyszková doma v Třinci — Začátek sezóny na památkách — Třinec bojuje o semifinále extraligy — Město koupí historickou sýpku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Kácení stromů v Přerově — Duchovní rozměr Velikonoc

Části dílu

00:57
Aktuální situace na silnicích
  Se začátkem Velikonoc a s tím spojenými prázdninami mnoho lidí vyráží za výlety a prodloužené víkendy. Policie chystá více dopravních kontrol a dopravci posilují vlakové spoje. Kvůli hustšímu provozu se v průběhu dne komplikoval provoz na několika místech v Česku.
  02:52
  Bezpečnost na silnicích během Velikonoc
   Zvýšenou dopravu očekávají policisté během celého prodlouženého víkendu. I letos proto budou kontrolovat silnice. Zaměří se nejen na frekventovaná místa, ale i na vozovky nižších tříd. Hlídky tam budou měřit rychlost a odhalovat řidiče pod vlivem alkoholu.
   04:58
   Pivovarům začíná hlavní sezóna
    Pivovarníkům začíná hlavní sezona. Hlavně ty menší pivovary se připravují na nadcházející velikonoční svátky. Nadprůměrné teploty pro ně budou znamenat vice návštěvníků i z řad turistů a cyklistů. Na mnoha místech připravili jarní speciály nebo stále více oblíbené zelené pivo. Produkci pravidelně kontroluje státní zemědělská a potravinářská inspekce.
    07:28
    Pátá aukce na prodej Hanáckých kasáren
     Stát vyhlásil v pořadí pátou aukci na prodej Hanáckých kasáren v Olomouci. Rozlehlý areál v centru města je na prodej minimálně za 248 milionů korun, cena je o milion nižší. O nemovitost před časem projevil zájem Olomoucký kraj společně s olomouckou radnicí a Univerzitou Palackého. Odborníci ale upozornili na její špatný technický stav.
     08:06
     Objev pohřebiště u obchvatu Olomouce
      126 hrobů odkryli archeologové na novém úseku dálnice D35 u Olomouce. V lokalitě poblíž obce Křelov-Břuchotín našli ostatky ze dvou období, nejvíce z takzvané nitranské kultury. Až nálezy prozkoumají v laboratoři, předají je Vlastivědnému muzeu v Olomouci.
      10:09
      Miss World Pyszková doma v Třinci
       Krystyna Pyšková, historicky druhá česká Miss World, se po zisku korunky vrátila do svého rodného města. Ačkoliv žije pětadvacetiletá vítězka mezinárodní soutěže krásy v Praze, trvalé bydliště má v Třinci.
       12:00
       Začátek sezóny na památkách
        Nové koberce, výmalba i rekonstrukce střechy a podlah. To je část prací, které na památkách provedli jejich správci nebo majitelé. O víkendu začíná hlavní návštěvnická sezóna. Otevřou se nejen hrady a zámky, ale taky technické památky. Mezi nimi třeba Mlýn Wesselsky v Loučkách u Oder.
        14:16
        Třinec bojuje o semifinále extraligy
         Hokejisté z Třince a Českých Budějovic hráli rozhodující sedmé utkání čtvrtfinále play-off extraligy.
         14:55
         Město koupí historickou sýpku
          Ostrava odkoupí historickou sýpku v městském obvodu Svinov. Jedná se o třetí nejstarší budovu ve městě, která reprezentuje dobu před vznikem průmyslu na Ostravsku. Za sýpku a sousední pozemek dá město zhruba dva miliony korun.
          17:04
          Výběr ze sociálních sítí ČT
           Zloději, kteří se vydávali za policisty, přepadli mladíka na Mariánském náměstí v Ostravě-Mariánských Horách. Agresivně po něm žádali vše, co měl u sebe. Mladík okamžitě zavolal tísňovou linku, obviněným hrozí trest odnětí svobody až na 10 let. // Ani šátek přes obličej, ani útěk na Vysočinu nepomohl muži z Ostravy, který vykradl elektro prodejnu v Olomouci. Policisté ho dopadli do 12 hodin.
           17:53
           Kácení stromů v Přerově
            Osm desítek stromů kácejí odborníci u potoka Strhanec v Přerově. Některé byly staré, jiné nemocné. Odborníci jich zkontrolovali přes 400. Místo nich vysadí nové dřeviny. Práce omezí dopravu, změní se i trasy městských autobusů.
            20:17
            Duchovní rozměr Velikonoc
             Začalo velikonoční triduum neboli velikonoční třídenní. Křesťanské kostely zaplní následující tři dny věřící, na bohoslužbách si připomenou nejvýznamnější svátek křesťanského kalendáře. Tridiuum začíná večerní mší na Zelený čtvrtek. V ostravské katedrále Božského Spasitele ji sloužil biskup ostravsko-opavské diecéze Martin David.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             2. dubna

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             24. května

             24. 5. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             23. května

             Nepravomocný trest vězení za dotační podvod

             23. 5. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. května

             Šestý neúspěšný prodej Hanáckých kasáren

             22. 5. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             21. května

             10 let od rozsudku v kauze metanol — Kauza Metanol PSA — Dražba Hanáckých kasáren — Lékařskou fakultu povede Rastislav Maďar — Zájem fanoušků nad očekávání — Holubi ničí úrodu — Kauza Bečva znovu před soudem — Výběr ze sociálních sítí — 27. ročník Divadelní Flóry v Olomouci

             21. 5. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             20. května

             20. 5. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             17. května

             Budoucnost zařízení pro vězně na Sv. kopečku — Další zařízení pro propuštěné vězně — MS v ledním hokeji čeká závěrečný týden — Nová budova městské policie ve Frýdku-místku — Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu — Studentský Majáles v Ostravě — Energocentrum pro skleníky s rajčaty — Představení gobelínů pro útulnu Maměnka — Oprava silnice mezi Hvězdou a Ovčárnou — Výběr ze sociálních sítí — Rozkvetlé rododenrony v Arboretu Nový Dvůr — Olomoucká muzejní noc nabídne 60 institucí — Nové varhany v kostele v Ostravě

             17. 5. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             16. května

             ČSOP proti stavbě gigafactory u Dolní Lutyně — Plán na stavbu gigafactory u Dolní Lutyně — Zesílená bezpečnostní opatření na MS v hokeji — Brankářem polského hokejového týmu je Čech — Ceny pohonných hmot klesly — Začíná ústní část maturit — Větší zájem o zápis dvouletých dětí do MŠ — Cvičení na radnici v Jeseníku — Začaly samosběry jahod — Výběr ze sociálních sítí — Policisté dopadli pachatele vloupání do aut — Výročí první české školy na Jablunkovsku

             16. 5. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             15. května

             Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy — Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy — Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy — MS v ledním hokeji: zápasy Česka s Dánskem a Slovenska s Polskem — Odklad nástupu do Liberty do konce června — Nález starých mincí v Opavě — Další jednání zastupitelů o Bauhausu v Ostravě — Vědci testují zadržování vody v krajině — Mezinárodní soutěž řemeslných oborů — Tanec a architektura na Divadelní Floře

             15. 5. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             14. května

             Ubytování fanoušků hokeje v Ostravě a okolí — Návštěvnost MS v ledním hokeji v Ostravě — Další program MS v hokeji v Ostravě — Liberty navrhla odborům snížení mezd — ČSOP odmítá stavbu gigafactory u Dolní Lutyně — 8 let vězení za vraždu otce a zranění matky — Lopatky pro vodní hamr do skanzenu — Největší lákadla Colours of Ostrava 2024 — Spor mezi developerem a Prostějovem u soudu — Výběr ze sociálních sítí ČT — Operace syndromu krčního žebra novou metodou — Malíř Andrej Dúbravský v galerii Telegraph

             14. 5. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             13. května

             Čtvrtý den MS v hokeji v Ostravě — MS v hokeji: policisté řeší falešné vstupenky — Speciální hokejové vlaky ze Slovenska — Další program MS v hokeji v Ostravě — Včelaři už vytáčejí první med — Výstavba bytů v Olomouckém kraji ožívá — Stavba prodloužení Porážkové do 2 let — Debata o návratu turnerských symbolů do Krnova — Rekonstrukce hlediště amfiteátru Horečky — Výuka funkčního dýchání na základní škole — Výběr ze sociálních sítí ČT — Bezplatné vyšetření znamének a skvrn na kůži — Hra o zkáze Ostravy

             13. 5. 2024 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám