25 minut

29. února

Obsah dílu

Počasí uspíšilo jarní práce zemědělců — Další protesty soukromých zemědělců — Den vzácných onemocnění — Výluka na trati Olomouc - Bruntál — DPO odkládá projekt vodíkové mobility — Smetanovský operní cyklus v NDM — Smetanovský operní cyklus v NDM — Nový arytmologický sál v MNO — Firmy MSK zvýší mzdy až o 7 % — Ostravské městské lesy dražily dřevo — Výběr ze sociálních sítí ČT — Budoucnost Moravského divadla a filharmonie

Části dílu

01:02
Počasí uspíšilo jarní práce zemědělců
  Díky nadprůměrným teplotám mohli zemědělci s pracemi na polích začít letos dříve. Orají, hnojí a zasévají jarní plodiny. Aktuální průběh počasí ale dělá starosti například chovatelům dobytka.
  03:23
  Další protesty soukromých zemědělců
   Ministr zemědělství Marek Výborný bude o požadavcích zemědělců jednat se členy vlády. Kabinet chce podle něj pomoci hlavně středním podnikům. O požadavcích zemědělců jednal ministr s jejich zástupci – chtějí například zrušit zdanění dotací nebo zavést slevu na sociální pojištění.
   05:19
   Den vzácných onemocnění
    Poslední únorové datum je každoročně Dnem vzácných onemocnění. Věda jich dosud pojmenovala asi šest tisíc, pouhých pět procent z nich se přitom dá léčit. Patří k nim i dědičná porucha metabolismu. Pacientům a jejich rodinám pomáhají řešit obtíže spojené s touto nemocí už 30 let odborníci z Olomouce.
    07:34
    Výluka na trati Olomouc - Bruntál
     Provoz na železniční trati z Olomouce do Bruntálu v březnu zkomplikují tři několikadenní výluky mezi stanicemi Olomouc-hlavní nádraží, Hrubá Voda a Moravský Beroun. Vlaky tam nebudou jezdit značnou část dne. Přepravu cestujících po dobu výluk zajistí náhradní autobusová doprava.
     07:53
     DPO odkládá projekt vodíkové mobility
      Ostravský dopravní podnik odkládá projekt vodíkové mobility, ruší tendr na vodíkové autobusy a stavbu plničky. Pokračuje v rozvoji elektromobility. Náklady na vybudování vodíkové plničky se odhadovaly na 150 milionů korun. Původně měla vzniknout loni, kdy chtěl podnik nasadit i první vodíkové autobusy.
      08:24
      Smetanovský operní cyklus v NDM
       Národní divadlo moravskoslezské obnovilo premiéru Smetanovy opery Braniboři v Čechách. Zahájilo tak Smetanovský operní cyklus. V roce 200. výročí skladatelova narození divadlo uvede všech osm Smetanových dokončených oper. Braniboři v Čechách je první, kterou zkomponoval.
       10:56
       Smetanovský operní cyklus v NDM
        O Smetanovském operním cyklu ve vysílání hovořil režisér a ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil.
        14:46
        Nový arytmologický sál v MNO
         Lékaři v ostravské Městské nemocnici mají nově zařízený arytmologický sál. Vybavení za 50 milionů korun lékařům významně urychlí operace srdce, šetrnější je metoda i pro pacienty. Zkracuje se tak čas na sále i rekonvalescence.
         16:37
         Firmy MSK zvýší mzdy až o 7 %
          Firmy v Moravskoslezském kraji letos zvýší mzdy až o 7 %. Vyplývá to z průzkumu Moravskoslezského paktu zaměstnanosti a personální agentury Indicada. Většina firem navíc plánuje dále nabírat nové zaměstnance. Pro osoby s nízkou kvalifikací je přesto velmi obtížné uplatnění na trhu práce najít.
          17:29
          Ostravské městské lesy dražily dřevo
           V Ostravě začíná dražba přibližně 600 kusů dřeva. Zájemci si mohou prohlédnout kmeny různých druhů a velikostí. Společnost Ostravské městské lesy a zeleň dřevo následně prodá zájemci s nejvyšší navrhovanou cenou.
           19:53
           Výběr ze sociálních sítí ČT
            Zraněného řidiče dodávky vyprošťovali hasiči při nehodě tří aut na silnici 1/11 u obce Hrádek na Frýdecko-Místecku. Srazila se tam dodávka s osobním autem a kamionem, z něhož na silnici vyteklo 300 litrů nafty. // Samec lva indického, který byl před týdnem přivezen do ostravské zoologické zahrady z Krakova, už si zvykl na nový prostor a daří se mu dobře.
            21:13
            Budoucnost Moravského divadla a filharmonie
             Vedení olomoucké radnice představilo dlouhodobé cíle pro Moravské divadlo a filharmonii. Vzniknout má moderní kulturní instituce 21. století, která zastřeší obě dvě tradiční značky. Důvodem sloučení je především financování, město by tím mohlo ročně uspořit i 10 milionů. Se sloučením institucí ale stále nesouhlasí filharmonici.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             1. března

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             16. dubna

             Nová trasa pro horská kola v Mostech

             16. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             15. dubna

             Stojírenství pořád v krizi — Vývoj kondice průmyslových podniků — Prasečí hlavy před Androvým stadionem vyšetřuje policie — Výročí zahájeno ostravsko-opavské operace — Hlasování věřitelů o restrukturalizaci Liberty — Nemocniční pavilon z konejnerů — Inaugurace olomouckého arcibiskupa — Uzavírka Kovonského mostu — Výběr ze sociálních sítí — Bilance potravinové sbírky — Přijímací zkoušky na střední školy — 50. let výročí založení HaDivadla

             15. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             12. dubna

             Přijímací řízení na střední školy — Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zemědělci sázejí, stará úroda je ve skladech — Projektový záměr dostavby Severního spoje — Sbírka na Ukrajinu na Právnické fakultě UPOL — Ostravsku chybí pěstouni — Modernizace elektrárny Dlouhé stráně — Omezení dopravy na D1 — V Olomouci vrcholí přípravy inaugurace — 185 let Třineckých železáren — Začal krnovský filmový festival KRRR!

             12. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             11. dubna

             Méně stavebních úřadů — Města redukují počet stavebních úřadů — Hradisko má potíže s pitnou vodou — Nový tým v šumperské nemocnici — Nová základna záchranářů ve Zlatých Horách — Hokejová horečka v Třinci — Přibývá asistentů prevence kriminality — Česká pošta snižuje ztrátu — Balíkovna v Mošnově čeká na rozhodnutí — Výběr ze sociálních sítí ČT — Začal festival Jeden svět

             11. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             10. dubna

             10. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             9. dubna

             9. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             8. dubna

             8. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             5. dubna

             Spor o návrh rozpočtového určení daní — Spor o návrh rozpočtového určení daní — Zaměstnanci Liberty budou dostávat 70 % mzdy — Rekonstrukce náměstí SNP v Ostravě — Otevření centra telemedicíny v Havířově — Skupina November 2nd má cenu Anděl — Tresty v kauze zakázek Vlastivědného muzea — Výběr ze sociálních sítí ČT — ČT uvede druhou řadu Stínů v mlze — Vzpomínky Marie Szottkové pro Paměť národa

             5. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             4. dubna

             Oprava Sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Památky Unesco v Česku — Olomouc opraví Sloup Nejsvětější Trojice — Začínají uzavírky hlavních silnic — Další uzavírky hlavních silnic — Ostrava podepsala smlouvu na koncertní sál — Řidičáky na zkoušku — Sovy pálené v jablunkovském klášteře — Nový domov pro handikepované v Zábřehu — V Ostravě vyvíjí nový typ vytápění budov — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nové rehabilitační oddělení v Nemocnici Třinec — Výstava obrazů o hrozbách kyberprostoru

             4. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             3. dubna

             Josef Bělica hejtmanem Moravskoslezského kraje — Josef Bělica hejtmanem Moravskoslezského kraje — Docházka romských dětí do mateřských škol — Srážka auta s vlakem u Prostějova — Z Ukrajiny přivezli postižené dítě — Domov pro lidi s autismem v Ostravě — Semifinále fotbalového poháru v Opavě — Fotografické dopisy z New Yorku Marka Nenutila

             3. 4. 2024 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám