25 minut

11. září

Obsah dílu

Obědy zdarma pro středoškoláky — Obědy zdarma i na středních školách — Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí — Česká pošta prodá budovu v Olomouci — Přírůstek obyvatel v krajích — Penicilin do lékáren nepřišel — Začala sklizeň brambor a cibule — Přijímací řízení pro obor stomatologie — Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR — Výběr ze sociálních sítí ČT — Čestný doktorát rakouskému teologovi — Karnola se chystá na komentované prohlídky

Části dílu

03:41
Obědy zdarma pro středoškoláky
  Moravskoslezský kraj rozdělí 11 milionů korun na obědy pro děti z rodin, které si je nemůžou dovolit. Nově budou mít na příspěvek nárok kromě žáků základních škol a mateřinek, také středoškoláci. Finance na projekt ministerstva práce a sociálních věcí pochází z evropských dotací. Podpora pro žáky v Moravskoslezském kraji je jedna z nejvyšších v republice.
  03:46
  Obědy zdarma i na středních školách
   Informace k tématu doplnila Pavla Stanjurová, ředitelka centra Inkluze.
   06:11
   Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí
    Čeští hasiči zatím do zemětřesením zasaženého Maroka nepoletí. Od země totiž nedostali oficiální žádost. Speciální USAR tým na vyhledávání v sutinách zůstává v pohotovosti pro případnou humanitární pomoc.
    07:40
    Česká pošta prodá budovu v Olomouci
     Česká pošta chystá prodej budovy bývalé pobočky na Horním náměstí v centru Olomouce. Cenu rozlehlé nemovitosti stanoví znalci, pak bude záměr prodeje nemovitosti předložen dozorčí radě podniku. Budovu poté mohou získat státní organizace či podniky. Pokud neprojeví zájem, může přijít na řadu elektronická aukce. Zájem o pobočku má také olomoucká radnice.
     08:04
     Přírůstek obyvatel v krajích
      Moravskoslezskému kraji přibylo v prvním pololetí 376 obyvatel. Stalo se tak výhradně díky migraci - do kraje se přistěhovalo přibližně o 2000 lidí více, než se odstěhovalo, a zemřelo o 2190 lidí více, než se narodilo dětí. Na konci června žilo v kraji na 1 190 000 lidí. V Olomouckém kraji v pololetí vzrostl počet obyvatel přibližně o tisíc, a to na 632 827 lidí, taktéž hlavně díky migraci. V kraji opět více lidí zemřelo, než se narodilo.
      08:48
      Penicilin do lékáren nepřišel
       Ani přes sliby ministra zdravotnictví do ostravských lékáren penicilin nepřišel, a stále se tak potýkají s nedostatkem antibiotik. Většina proto řeší výpadky léčiv přímo s ošetřujícími lékaři a snaží se je nahrazovat těmi dostupnými.
       11:15
       Začala sklizeň brambor a cibule
        Na severní Moravě začala sklizeň brambor a cibule. Zemědělci si úrodu pochvalují, je podle nich nadprůměrná. Přesto cena poroste, jelikož se pěstitelům zvýšily náklady. Zdražila například nafta a více investují i do platů zaměstnanců.
        14:24
        Přijímací řízení pro obor stomatologie
         Lékařská fakulta Ostravské univerzity plánuje tento týden schválit podmínky přijímacího řízení pro nový obor Stomatologie. Ještě je musí schválit akademický senát. Studenti budou chodit na praxe do Fakultní nemocnice v Ostravě, která pro ně připravuje nové ordinace.
         16:44
         Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR
          Policie rozkryla v Česku skupinu lidí, kteří podle ní zneužívali děti. Na internetu si měli vyměňovat zkušenosti a rady, jak se přes kroužky nebo spolky dostat k dětem. Skupina podle policejního prezidia zasahuje do několika regionů. Zprávu přinesl Radiožurnál. Hostem Události v regionech byla dětská klinická psycholožka Martina Pastuchová.
          20:10
          Výběr ze sociálních sítí ČT
           Stovky horníků a členů hornických spolků prošly o víkendu Ostravou. Konalo se totiž 27. setkání hornických měst a obcí. Ostrava byla hostitelem už potřetí a připravila řadu akcí, které připomněly historii města, hornické tradice i samotnou profesi. // Desítky historických vozidel projely o uplynulém víkendu krajinou Jeseníků v Moravskoslezském i Olomouckém kraji. Během 23. ročníku Podhorské jízdy veteránů milovníci letitých vozidel zavítali i do České Vsi, kde je natočila iReportérka Zuzana Janasová.
           20:51
           Čestný doktorát rakouskému teologovi
            Univerzita Palackého udělila čestný doktorát vídeňskému arcibiskupovi, kardinálu Kristofu Schönbornovi. Rakouský teolog s českými kořeny připravil mimo jiné pro papeže Jana Pavla II. Katechismus – základní příručku shrnující obsah katolické víry. Příručka byla přeložena do desítek světových jazyků a Vatikán se jí řídí dodnes.
            22:23
            Karnola se chystá na komentované prohlídky
             V bývalých krnovských textilkách Karnola se chystají na první komentované prohlídky dílen. V prosinci roku 2017 tam vzácnou vzorkovnu látek poničil požár, který podle policie tehdy záměrně založili dva školáci. Mezi ohořelými předměty byly historické stroje, vzorníky a dezénové knihy.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             12. září

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             6. prosinec

             Ministři zemědělství a životního prostředí řešili budoucnost Bečvy

             6. 12. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             5. prosinec

             Olovo v pitné vodě na některých školách

             5. 12. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             4. prosinec

             Přerovské zastupitelstvo o kauze Autostráda

             4. 12. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             1. prosinec

             Část lékařů stáhla výpovědi přesčasů — Lékaři upouštějí od výpovědí — Část lékařů stáhla výpověď — Výstraha před vydatným sněžením — Ministryně obrany odvolala ředitele VOP CZ — Soud vyhlásil individuální moratorium na Liberty — Ubývají dobrovolní hasiči ve výjezdech — Ostrava získala cenu Cykloskokan roku — Začínají demolice na povrchu dolu Frenštát — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mikulášská nadílka pro ukrajinské děti — Křižovatka v Ostravě-Porubě je plně průjezdná — Vzdělávání podnikatelek z Beskyd — Lenny Kravitz zazpívá na Colours of Ostrava

             1. 12. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             30. listopad

             Dohoda o navýšení platu lékařů — Reakce na moratorium vůči věřiteli Liberty — Suroviny na vánoční pečení jsou letos levnější — Učni pečou na Vánoce — Růst regulované části ceny energií — Policisté chtějí zvýšit viditelnost chodců — Projekt Dejme dětem rodinu podporuje pěstounství — Koncert Janáčkovy filharmonie a Hradišťanu — Roste počet internetových dobročinných sbírek

             30. 11. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             29. listopad

             Začíná chřipková sezóna — Liberty požádala o individuální moratorium — Nehoda autobusu na Šumpersku — Námraza komplikovala provoz v Beskydech — V Beskydech zasněžují i níže položené areály — V Jeseníkách upravují první běžkařské tratě — Návrh rozpočtu Olomouckého kraje — Lékaři vypovídají přesčasy v nemocnicích — Premiéra muzikálu Interview v NDM

             29. 11. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             28. listopad

             Sníh a mráz komplikují dopravu — Kamion spadl z mostu na D1 u Bělotína — Ocenění za záchranu cestujících z vlaku — Prezident navrhuje do ÚS Milana Hulmáka — ODS a Piráti vybrali lídry do krajských voleb — Martin Major předsedou ODS v Olomouckém kraji — Nové varhany v kostele v Ostravě-Zábřehu — Odbory: stávka ve školách byla úspěšná — Tripartita jednala o situaci v ocelářství — Venkovním kluzištím začíná sezóna — Balada pro banditu v Těšínském divadle

             28. 11. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             27. listopad

             Stávku podpořilo 70 % škol v MS i OL kraji — Stávku podpořily největší podniky MS kraje — Symbolická podpora některých řidičů — Česko má za sebou stávku — Regionální sněm ODS řeší kauzu Autostráda — Pila v Ptení zastavila výrobu — Havárie u Olomouce — Noční sněžení může komplikovat dopravu — Adventní soboty s ostravským studiem ČT — Policisté kontrolují bezdomovce — Natáčení filmu Mord na Krnovsku

             27. 11. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             24. listopad

             Jednání krajské koalice o korupční kauze — Důsledky korupční kauzy pro krajsou koalici — Zapojení škol do stávky — Omezení péče kvůli výpovědím z přesčasů — Změny ve vedení Hlučína — Zámek Plumlov plánuje rekonstrukci — Výstraha před náledím — Vyplavené domy v ostravské Nové Vsi — Propagace sportu pro handicapované — Výběr ze sociálních sítí ČT — Den pro zdravé plíce v MN Ostrava — Přehlídka Meat Design opět v Ostravě

             24. 11. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             23. listopad

             Lékaři a výpovědi z pohotovosti — Zdražení jízdného v DP Ostrava — Propuštění R. Knoblocha na kauci. — Kauza bývalé starostky Libavé u konce — Konec sporu o převod bytů v Olomouci — Setkání k českému předsednictví — Mezinárodní konference Unique summit — Podpora stávky ve velkých podnicích — Nedostatek míst ve školkách — Insenace pro nejmenší v Divadle loutek.

             23. 11. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám