25 minut

7. září 2023

Obsah dílu

Pozemky pro armádní centrum v Mošnově — Ivo vondrák založil politický klub — FL OU dostala akreditaci na stomatologii — Zákaz vstupů do lesů v okolí Jablunkova — Petřkovická venuše v Hornickém muzeu — Lidem vadí hluk z dočasné ledové plochy — Stará hřiště v Porubě nahradí stromy a zeleň — Remoska postavila závod v Kopřivnici — Seminář o návratu vlka do Beskyd — Výběr ze sociálníh sítí ČT — Zájmové kroužky zdražily, zájem neklesá — První kámen zmizelých v Novém Jičíně

Části dílu

01:07
Pozemky pro armádní centrum v Mošnově
  Moravskoslezští zastupitele schválili výkupy dalších pozemků pro logistický hub Armády České republiky u mošnovského letiště. Proti byla část opozice a obyvatelé obcí, kteří na jednání dorazili. Důvodem je česko-americká smlouva o obranné spolupráci, podle které zřejmě budou moci armádní hub využívat i ozbrojené síly Spojených států.
  03:53
  Ivo vondrák založil politický klub
   Bývalý Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák založil v krajském zastupitelstvu nový politický klub s názvem Otevření a konstruktivní. Spolu s Vondrákem ho tvoří další bývalí členové klubu ANO Zdeněk Karásek, Ondřej Němeček a Kateřina Šebestová. Koalice ANO, ODS s TOP 09, lidovců a sociálních demokratů má v Moravskoslezském zastupitelstvu stále většinu 42 hlasů z 65.
   04:23
   FL OU dostala akreditaci na stomatologii
    Rada Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství udělila Lékařské fakultě Ostravské univerzity akreditaci na studijní program Zubní lékařství. Zatím na tři roky, už po prvním roce chce ale úřad kvalitu výuky zkontrolovat. První dvacítce posluchačů začne semestr v říjnu, nejprve je ale škola musí přijmout. Více informací přidal děkan LF OU Rastislav Maďar.
    07:34
    Zákaz vstupů do lesů v okolí Jablunkova
     Město Jablunkov zakázalo vstup do lesů v oblasti Mostů u Jablunkova na Frýdecko-Místecku. Po srpnových bouřkách a silných větrných smrštích je tam hodně polomů a hrozí pády stromů nebo jejich částí. Zákaz zatím platí do konce listopadu. Záchranáři Horské služby Beskydy vyzývají turisty, aby ho respektovali.
     08:00
     Petřkovická venuše v Hornickém muzeu
      V Hornickém muzeu na Landeku bude vystavená Petřkovická venuše. Vzácná, víc než 23 tisíc let stará soška z krevele patří mezi nejvýznamnější české památky. V Ostravě bude k vidění po 6 letech, u příležitosti 27. setkání tuzemských hornických měst a obcí, které tentokrát hostí Ostrava.
      08:31
      Lidem vadí hluk z dočasné ledové plochy
       Lidé bydlící u Městských sadů v Opavě si stěžují na hlasité rány, které k nim doléhají z dočasné ledové plochy v sousedství. Na té po dobu rekonstrukce hlavního stadionu trénují opavští hokejisté. Okolní obyvatelé sepsali kvůli hluku petici.
       10:42
       Stará hřiště v Porubě nahradí stromy a zeleň
        Na 14 místech v Ostravě-Porubě bude místo starých hřišť trávník nebo stromy. Nevyužívané betonové plochy tam zlikvidují a osadí zelení. Obvod to vyjde na 20 milionů korun, z toho 18 pokryje dotací z Norských fondů.
        13:10
        Remoska postavila závod v Kopřivnici
         Česká Remoska má nový výrobní závod. Firma s více než šedesátiletou tradicí se přesunula do průmyslového parku v Kopřivnici. Novinkou jsou zejména technologie, které mají urychlit výrobu. Automatizace stála zhruba 145 milionů korun, částečně ji pomohla uhradit dotace Ministerstva průmyslu a obchodu.
         14:25
         Seminář o návratu vlka do Beskyd
          V Bystřici na Jablunkovsku začala dvoudenní konference věnovaná návratu vlka do české přírody. Ten škodí hlavně chovatelům ovcí. Právě na Jablunkovsku za poslední 2 týdny šelma usmrtila na pět desítek zvířat. Vlci tam překonávají i vysoké elektrické ohradníky.
          16:50
          Výběr ze sociálníh sítí ČT
           Zhruba o 22 milionů korun připravila stát na dani trojice, která podle Moravskoslezských policistů obchodovala s nezákonným kuřivem. Dva muži a jedna žena dali do oběhu zhruba čtyři a tři čtvrtě milionu kusů nekolkovaných cigaret a dvě tuny tabáku. Ženě teď hrozí až osm a oběma mužům až deset let vězení. // Hřbitov v ostravských Vítkovicích má novou smuteční síň. Stála 84 milionů korun a obvodu na ni více než dvěma třetinami přispělo město. Využívat ji mohou lidé ze všech ostravských částí.
           17:36
           Zájmové kroužky zdražily, zájem neklesá
            S novým školním rokem zdražily mnohé zájmové kroužky pro děti. Vyjdou v průměru okolo dvou tisíc korun za pololetí. Zájem ale neklesá, naopak je mnohde dokonce vyšší.
            19:53
            První kámen zmizelých v Novém Jičíně
             V Novém Jičíně odhalili první kámen zmizelých. Mosazná destička ve tvaru dlažební kostky, nazývaná také Stolpersteine, upozorňuje, že v místě žil člověk, který se stal obětí nacistického holokaustu. Ta novojičínská připomíná osud Otto Holzera. O jeho životě i odkazu promluvil vnuk Pavel Svoboda.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             8. září 2023

             Přehled dílů

             4601 dostupných
             Stopáž25 minut

             25. července

             Moravia Steel má zájem o Liberty — Likvidace vraku lokomotivy skončila — Měření rychlosti na 11 lokalitách Olomouce — Vozíčkáři testují bezbariérovost památek — Obce se přou kvůli balvanu

             25. 7. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             24. července

             24. 7. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             23. července

             23. 7. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. července

             Armáda plánuje oživení přerovského letiště

             22. 7. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             19. července

             Začala stavba koncertní haly — Přestavba mrakodrapu podle E. Jiřičné — Možné hromadné výpovědi v Liberty — Skončila přestavba sportovní haly v Konici — Speciální vyšetření pro potápěče — Porušování pravidel jízdy po dálnici — Výběr ze sociálních sítí ČT — Festival z pohledu hendikepovaných — Festivalové darování kostní dřeně — Jan Souček na fóru Meltingpot — Pokračují Colours of Ostrava — Druhý den festivalu Colours of Ostrava

             19. 7. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             18. července

             Do Mošnova míří investice za 3,5 mld. — Dopravní kolaps Olomouce — Setkání evropských cyklokoordinátorů — Půjčka kraje pro 654 zaměstnanců Liberty — Návrat armády na letiště v Bochoři — Soud zahladil trest bývalému hejtmanovi — Zmírňování následků bleskových povodní — Vysoké teploty během letních festivalů — První den Colours of Ostrava

             18. 7. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             17. července

             Přípravy před začátkem festivalu — Největší hvězdy Colours of Ostrava — Colours of Ostrava 2024 — Praktická stránka letošních Colours — Dolní Vítkovice jako fenomén — Fronty na úřadech kvůli pasům — Zasedání Rady ČT v Ostravě — Dopravní omezení v Přerově — Sezóna nakládání okurek — Rekonstrukce Těšínského divadla — Roste počet levandulových polí

             17. 7. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             16. července

             Kandidátní listiny pro krajské volby — Bortící se cyklostezka na Přerovsku — 14 let za pokus o upálení — Pomoc českých hasičů v Bulharsku — Pomoc Úřadu práce zaměstnancům Liberty — Počítačové viry jako obrazy — Přestavba historické továrny za 3 mld. — Z Krnova na nejsevernější bod Evropy — Příprava areálu pro Colours of Ostrava — Vytíženost ostravských hotelů — Výběr ze sociálních sítí — Letní škola slovanských studií — Nový mural v ostravských vítkovicích

             16. 7. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             15. července

             Příčiny a následky extrémního počasí — Výstraha před vysokými teplotami — Prodej dalších pozemků v zóně v Mošnově — Transformace dětských domovů — Rekonstrukce frýdecké baziliky — Další případ utonuí v Olomouckém kraji — Krádeže na koupalištích — Výběr ze sociálních sítí — Zemřel režisér a dramatur Ivan Misař — Zájem o psí hotely o prázdninách

             15. 7. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             12. července

             Liberty bez pomoci státu — Průběh krize v huti Liberty — Dva utonulí na Olomoucku — Petice proti zasypání lomu v Mladecku — 30 let Lázní Klimkovice — Uzavření lesů u Plumlova kvůli kalamitě — Škody na hřbitově v Českém Těšíně — Výběr ze sociálních sítí — Zrušená teknoparty v Rýmařově — Historie frýdecko-místeckých textilek

             12. 7. 2024 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám