25 minut

2. březen

Část: Kouzla a čáry v Divadle loutek

Obsah dílu

5 tisíc věřitelů čeká na peníze — Společnost WCA skončila v konkurzu — Zálohování PET lahví a plechovek — Policista vystřelil po besedě v MŠ — Zrušen zákaz venkovního chovu drůbeže — Kouzla a čáry v Divadle loutek — Stavba obchvatu Bruntálu začne příští rok — Podezřelé z 50 krádeží zatkla policie — Větší zájem o potravinové banky

Části dílu

01:04
5 tisíc věřitelů čeká na peníze
  Zhruba 5 tisíc věřitelů má dva měsíce na to, aby se přihlásili o své peníze u fondu WCA International z Frýdku-Místku, jinak hrozí, že o svěřené úspory přijdou. V součtu má jít o zhruba 2 miliardy korun. Firma je od pondělí v konkursu. Lidem přitom slibovala vysoké výnosy.
  04:27
  Společnost WCA skončila v konkurzu
   Téma doplnil ekonom Tomáš Pfeiler.
   07:27
   Zálohování PET lahví a plechovek
    Odběr použitých PET lahví a plechovek v obchodech. Lidé je mohou vracet v pilotním projektu řetězců Kaufland a Lidl. V Česku se zatím zapojilo šest obchodů, z toho dva v Olomouckém kraji. Ministerstvo životního prostředí připravuje předpis, který by zavedl povinné zálohování. Podle odpůrců by to ale stálo miliardy. Upřednostňují třeba moderní třídící linky.
    10:02
    Policista vystřelil po besedě v MŠ
     Po besedě v jedné z mateřských škol v Přerově policista náhodně vystřelil při manipulaci ze služební zbraně. Nikoho nezasáhl ani nezranil, okolnosti incidentu šetří policejní odbor vnitřní kontroly. Policie se za chybu omluvila.
     10:18
     Zrušen zákaz venkovního chovu drůbeže
      Státní veterinární správa od zítřka ruší zákaz venkovního chovu drůbeže. Vyhlásila ho v půlce prosince kvůli šíření ptačí chřipky. Teď se podle veterinářů situace zlepšila, i tak ale vyzývají chovatele, aby byli obezřetní a chránili chovy před kontaktem s volně žijícími ptáky.
      10:49
      Kouzla a čáry v Divadle loutek
       Kouzla a čáry na jevišti ostravského Divadla loutek - v podání Malé čarodějnice. Loutkáři připravili adaptaci stejnojmenné knihy spisovatele Otfrieda Preusslera. Příběh je dobře známý taky z animovaného televizního seriálu.
       13:56
       Stavba obchvatu Bruntálu začne příští rok
        Obchvat Bruntálu se začne stavět příští rok. Letos je v plánu výběrové řízení na zhotovitele a příprava. Stavba za 600 milionů korun potrvá maximálně 2 roky. A v tom příštím mají začít taky práce na obchvatu Linhartov. Ten má zrychlit dopravu mezi Ostravou a hraničním přechodem v Bartultovicích.
        19:06
        Podezřelé z 50 krádeží zatkla policie
         Prostějovští kriminalisté dopadli 8 lidí podezřelých z 50 krádeží ve městě. Skupina podle policie vzala věci nejméně za šest set tisíc korun. Krást měli hlavně na západě Prostějova a taky na Brněnsku, a to kola, koloběžky, stavební vybavení nebo potraviny. Ty pak prodávali a za utržené peníze kupovali například drogy. Denně zvládli i čtyři krádeže, usvědčily je mimo jiné městské kamery.
         21:02
         Větší zájem o potravinové banky
          V Česku přibývá lidí, kteří stojí o potravinovou pomoc. Olomoucká potravinová banka dodává jídlo neziskovým organizacím a ty je distribuují mezi jednotlivce. Čím dál častěji se na ni obracejí lidé napřímo. Bance teď chybí trvanlivé zásoby. Nejbližší celostátní sbírka se koná až koncem dubna.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          3. březen

          Přehled dílů

           
          Stopáž25 minut

          27. září

          27. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          26. září

          26. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          25. září

          Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

          25. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          22. září

          Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

          22. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          21. září

          Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

          21. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          20. září

          Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

          20. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          19. září

          Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

          19. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          18. září

          Armádní drony

          18. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          15. září

          Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

          15. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          14. září

          Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

          14. 9. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

          Napište nám