Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Očkovací centra omezují provoz — Vývoj očkování a nově nakažených — Města už plánují kulturní akce — Konči akce Milostivé léto — Mezinárodní den památky obětí holocaustu — Výstraha na vítr a sníh — V Prosenicích vyměňují poškozenou výhybku — Stavba kulturního centra — Řidiči autobusů Arriva ve stávkové pohotovosti — Polsko sníží DPH na potraviny a benzín — Okradený pomohl zadržet zloděje — Tramping na výstavě ve Fiducii

Části dílu

00:55
Očkovací centra omezují provoz
  Nemocnice v MS kraji postupně uzavírají anebo omezují provoz některých očkovacích center. Poslední 2 týdny počet podaných vakcín v celém Česku klesá a většinu zájemců v současnosti tvoří už plně naočkovaní lidé, kteří dostávají posilující dávku.
  03:17
  Vývoj očkování a nově nakažených
   Zatímco 7. ledna bylo v MS kraji naočkováno 11 328 lidí, za včerejšek to byla méně než třetina, a to 3 707. V kraji Olomouckém dostalo taktéž 7. ledna vakcínu 5 784 zájemců, za včerejšek jich přišlo do očkovacích center jen 1 740.
   04:03
   Města už plánují kulturní akce
    Zatímco epidemie sílí, města v Olomouckém kraji už připravují kulturní program a tradiční akce na zbytek roku. Například Šumperk plánuje první z nich už na 25 února.
    06:02
    Konči akce Milostivé léto
     V pátek po 3 měsících skončí akce Milostivé léto. Lidé se díky ní mohli natrvalo zbavit exekucí, které mají u veřejnoprávních institucí, např. u dopravních podniků nebo zdravotních pojišťoven. Stačilo zaplatit jistinu a spolu s ní 908 Kč jako odměnu pro exekutora. V MS kraji akce zaujala stovky lidí, jen malá část ale splnila předepsané podmínky.
     07:52
     Mezinárodní den památky obětí holocaustu
      27. leden je mezinárodní Den památky obětí holocaustu. Letos připomíná 77. výročí osvobození vyhlazovacího tábora v Osvětimi. Památku židovských obyvatel zavražděných nacisty uctili dnes i lidé v Česku. Například ve Vsetíně položili květiny, svíčky a drželi symbolickou minutu ticha představitelé města spolu s desítkami školáků.
      08:46
      Výstraha na vítr a sníh
       Celé Česko zasáhne od dnešního večera silný vítr s rychlostí v nárazech až 70 km/h. Zvláště řidiči by měli být opatrní a turisté by se neměli vydávat do hor. Výstraha platí do zítřejších 18 hodin. K větru se má také přidat sníh, ve vyšších polohách se tak mohou tvořit sněhové jazyky.
       09:08
       V Prosenicích vyměňují poškozenou výhybku
        Železničáři pokračují v opravách trati u Prosenic na Přerovsku. Před dvěma týdny ji tam poškodila srážka nákladních vlaků. Nehoda na celý den vyřadila z provozu koridor mezi Přerovem a Ostravou.
        Kvůli zničené výhybce se doprava u Prosenic ani dnes neobejde bez omezení. Plně zprovozněná by tam trať mohla být do konce příštího týdne.
        10:53
        Stavba kulturního centra
         Živě Josef Kvasnička, redaktor ČT.
         13:34
         Řidiči autobusů Arriva ve stávkové pohotovosti
          Živě Martin Laštůvka, redaktor ČT.
          17:14
          Polsko sníží DPH na potraviny a benzín
           Polská vláda dočasně zruší DPH u potravin a sníží daně u energií a paliv. Opatření proti vysoké inflaci začnou platit příští týden a mají trvat půl roku. Za nízkými cenami by tak mohlo vyrazit ještě více Čechů.
           19:50
           Okradený pomohl zadržet zloděje
            Náhoda pomohla policistům zatknout 28letého muže, který během noci v Klimkovicích vykradl dvě garáže a pokusil se vloupat do rodinného domu. Zloděje natočily kamery a navíc ho několik hodin po vloupání zahlédl jeden z okradených. Přivolaní policisté pak recidivistu odvezli k výslechu.
            21:33
            Tramping na výstavě ve Fiducii
             Český tramping posledních 20 let ve fotografické galerii Fiducia v Ostravě. Libor Fojtík mezi trampy odmala vyrůstal. Jako zkušený a oceňovaný fotograf se mezi ně po letech vrátil, aby zjistil, jestli zákony této specifické subkultury stále platí.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Pokračují ústní maturity — Hejtmani jednají na Čeladné — Charita pomáhá na Ukrajině — Nové sídlo Českého rozhlasu v Olomouci — Další Milostivé léto — Projekt Ze života hmyzu — Mezinárodní den muzeí — Ostrava má plán rozvoje centra města — Jetela obsadil dvě galerie

             Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             V krajích chybějí zubaři — Místostarostka míří před soud — OU přijímá přihlášky Ukrajinců — Včelaři přišli o méně včelstev — Kroužkování sokolů v Jeseníkách — Dopravní omezení pod Ovčárnou — Další navýšení rozpočtu haly — Stará láska nerezaví u Bezručů

             Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Rekonstrukce jatek skončila — Dárců uprchlíkům ubývá — Stížnost v kauze Bečva — Místostarosta stíhán kvůli zakázkám — Spor o stěhování úředníků — Kamery DP pomáhají kriminalistům — Krizový štáb řešil nepřizpůsobivé uprchlíky — V Olomouci vyroste linka na likvidaci odpadů — Opravy zámku v Bravanticích — Norská stopa na Move Fest

             Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Jan Gebauer novým pražským arcibiskupem — Zadržený místostarosta Ostravy-Mariánských Hor — Větrné elektrárny u Potštátu potřebují EIA — Využití odpadů a vratných obalů — 200 let Priessnitzových lázní v Jeseníku — Výzva k doplnění potravinové sbírky — Koncert pro léky na Ukrajinu — FN Olomouc omezí provoz zubní pohotovosti — Ostravský Majáles se vrátil po 2 letech — Budišov n. B. zpřístupní břidlicový důl — Carmen v undergroundovém hudebním klubu

             Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Ubytování ukrajinských uprchlíků — Canisterapie v uprchlických centrech — Nejasnosti v obžalobě za otravu Bečvy — Po 20 letech končí konkurz Union banky — Cykloboxy u ostravských škol — Začíná hudební festival Dvořákova Olomouc — Vyhlídky na slibnou úrodu — Plečkovací stroj s umělou inteligencí — Sloup uprostřed ulice — Festival Pestré vrstvy nabízí prohlídky

             Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Provoz dětského oddělení ve Frýdku-Místku — Velký zájem o cestovní pasy — Turistů výrazně přibylo — Výstraha před požáry — Zaměstnanost ukrajinských uprchlíků — Začala Divadelní Flora — Poslední domácí zápas Baníku v sezoně — Nová základna záchranářů v Uničově — Problémy se zpustlým obchodním centrem — Muž přepadl seniorku — Koupaliště se připravují na otevření

             Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám