Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Omikron omezuje výuku školách — Karantény omezují výuku ve školách — Počet nově nakažených dál roste — Začíná očkování dětí posilující dávkou — Policista Petrůj očištěn v kauze Vidkun — ÚS: kauce pro agentury práce jsou zákonné — Meteorologové očekávají sníh a vítr — Studentské formule ve Velkém světě techniky — Ukradené kabely na železnici — ČD odstavily push-pully — Opravy silnic v MS kraji — Povodí Odry proinvestuje 230 milionů korun — Osud manželů spisovatelů z Ostravice

Části dílu

01:00
Omikron omezuje výuku školách
  Ve školách se naplno rozjela nová varianta koronaviru omikron. Nejen žáci končí v karanténách a izolacích. Na mnoha školách už museli zůstat doma i učitelé. Ředitelé škol tak řeší, jak zajistit vyučování.
  03:51
  Karantény omezují výuku ve školách
   Živě s Hanou Fantovou, vedoucí odboru školství olomouckého magistrátu.
   06:44
   Počet nově nakažených dál roste
    Počet nakažených koronavirem v Moravskoslezském kraji dále roste. V pondělí v regionu přibylo 2412 lidí s nemocí covid-19, mírně vzrostl oproti předchozím dnům i počet hospitalizovaných, kterých je opět přes 200, je to ale stále méně než před týdnem. * V Olomouckém kraji za pondělí evidují nejvyšší denní přírůstek od 7. prosince - přibylo 1383 potvrzených nákaz. V mezitýdenním srovnání byl počet vyšší o 449 případů. Epidemie v kraji už čtvrtým týdnem zesiluje.
    07:19
    Začíná očkování dětí posilující dávkou
     Od pondělí se mohou na posilující dávku vakcíny proti koronaviru zapsat i děti ve věku 12 až 17 let, kterým od poslední dávky uplynulo minimálně pět měsíců. Zatím se jich registrovalo v celém Česku přes 16 tisíc, do největšího očkovacího centra v rámci Moravskoslezského kraje - na ostravskou Černou louku se zapsalo zhruba 600 dětí - dnes dostaly třetí injekci první z nich.
     09:21
     Policista Petrůj očištěn v kauze Vidkun
      Bývalý šéf olomoucké krajské hospodářské kriminálky Radek Petrůj je definitivně očištěn v olomoucké korupční kauze Vidkun. Státní zástupce Miroslav Stoklásek vzal své odvolání proti jeho zproštění obžaloby zpět. Žalobce dnes řekl, že se v jeho případě ocitá v důkazní nouzi. Petrůj, který byl kvůli projednávání kauzy v souvislosti s údajným vynášením informací a ovlivňováním trestních řízení v lednu 2016 zproštěn výkonu služby, se tak nyní může vrátit zpět k policii a doplacena mu bude také mzda. Případ zbylých třech obžalovaných bude projednávat kvůli odvolání vrchní soud.
      10:00
      ÚS: kauce pro agentury práce jsou zákonné
       Ústavní soud zamítl návrh Krajského soudu v Ostravě na zrušení části zákona o zaměstnanosti. Novela přijatá v roce 2017 stanovila, že člověk nebo firma žádající o povolení ke zprostředkování zaměstnání musí složit na zvláštní účet generálního ředitelství Úřadu práce kauci půl milionu korun. Povinnost se vztahovala i na agentury práce, které povolení získaly už v minulosti podle dřívější právní úpravy. Podle soudu je právní úprava racionální a výše kauce akceptovatelná.
       10:37
       Meteorologové očekávají sníh a vítr
        Živě Marek Slavík, redaktor ČT.
        12:52
        Studentské formule ve Velkém světě techniky
         Nové formule z dílny studentů Vysoké školy báňské jsou ode dneška vystaveny v ostravském Velkém světě techniky. Exponáty tam budou minimálně rok. U jednoho z vystavených modelů si návštěvníci můžou třeba vyzkoušet výměnu pneumatik na čas. Stavba speciálních vozů budoucím strojařům pomáhá v praxi.
         14:19
         Ukradené kabely na železnici
          Po pěti měsících pátrání policisté zatkli 30letého recidivistu, který ohrozil provoz na železnici. Mezi stanicemi Ostrava hlavní nádraží a Ostrava Hrušov ukradl zabezpečovací kabely. Tím došlo k výpadku zabezpečovacího zařízení a následkem toho byl přes čtyři hodiny omezen provoz na hlavním železničním koridoru. Vlaky nabíraly zpoždění.
          15:37
          ČD odstavily push-pully
           Nové vlaky na trase z Ostravy směrem do Beskyd nejezdí. Z kolejí je kvůli bezpečnosti České dráhy stáhly po necelém měsíci ve zkušebním provozu. Jednotky totiž měly problém se zajištěním dveří během jízdy. I když už dodavatel chybu odstranil, stále není jasné, kdy se do provozu vrátí. Rozhodnout totiž musí Drážní úřad.
           18:18
           Opravy silnic v MS kraji
            Silnice, dálniční úseky i mosty čeká v Moravskoslezském kraji na dvacet oprav. Ty na letošek plánuje Ředitelství silnic a dálnic - dohromady se má jednat o opravy za stovky milionů korun.
            20:07
            Povodí Odry proinvestuje 230 milionů korun
             Státní podnik Povodí Odry chystá v letošním roce investice za zhruba 230 milionů korun. Pokračovat bude například rekonstrukce přehrady Morávka v Beskydech nebo opravy hráze na řece Ostravici v Paskově. Chystá také zahájit výstavbu ochranné hráze na řece Odře. Loni podnik na investice vynaložil přes 247 milionů.
             20:50
             Osud manželů spisovatelů z Ostravice
              Znovuobjevení spisovatelé z Ostravice v Beskydech. Jindřich a Marie Grubhofferovi vyměnili profesi bankovních úředníků za spisovatelskou dráhu. Po osudu manželů, kteří společně napsali knihy různých žánrů, pátral archivář Tomáš Adamec několik let. Výsledkem je publikace s názvem Případ manželů Grubhofferových.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Protipovodňová opatření na Bečvě — Výbuch varny před soudem — Výluka u Hanušovic — Omezení v bílovické nemocnici — Konec opravy hradu Šternberk — Zájem o květiny a sazenice — Festival muzejních nocí — Revizor ve Slezské divadle v Opavě

              Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Stěhování Janáčkovy filharmonie Ostrava — Nouzová lůžka jsou vytížená — Union banka bude vyplácet — Muzeum nákladních aut dostalo cenu — Legalizace zisků lihové mafie — Mrazíky vystřídají tropy — Zájem o psychologickou pomoc — Debaty o evropské integraci v Ostravě — Veřejné jednání o tramvajové trati — Oprava hodin v Širokém Brodě

              Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Pokračují ústní maturity — Hejtmani jednají na Čeladné — Charita pomáhá na Ukrajině — Nové sídlo Českého rozhlasu v Olomouci — Další Milostivé léto — Projekt Ze života hmyzu — Mezinárodní den muzeí — Ostrava má plán rozvoje centra města — Jetela obsadil dvě galerie

              Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              V krajích chybějí zubaři — Místostarostka míří před soud — OU přijímá přihlášky Ukrajinců — Včelaři přišli o méně včelstev — Kroužkování sokolů v Jeseníkách — Dopravní omezení pod Ovčárnou — Další navýšení rozpočtu haly — Stará láska nerezaví u Bezručů

              Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Rekonstrukce jatek skončila — Dárců uprchlíkům ubývá — Stížnost v kauze Bečva — Místostarosta stíhán kvůli zakázkám — Spor o stěhování úředníků — Kamery DP pomáhají kriminalistům — Krizový štáb řešil nepřizpůsobivé uprchlíky — V Olomouci vyroste linka na likvidaci odpadů — Opravy zámku v Bravanticích — Norská stopa na Move Fest

              Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Jan Gebauer novým pražským arcibiskupem — Zadržený místostarosta Ostravy-Mariánských Hor — Větrné elektrárny u Potštátu potřebují EIA — Využití odpadů a vratných obalů — 200 let Priessnitzových lázní v Jeseníku — Výzva k doplnění potravinové sbírky — Koncert pro léky na Ukrajinu — FN Olomouc omezí provoz zubní pohotovosti — Ostravský Majáles se vrátil po 2 letech — Budišov n. B. zpřístupní břidlicový důl — Carmen v undergroundovém hudebním klubu

              Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám