Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Omikron omezuje výuku školách — Karantény omezují výuku ve školách — Počet nově nakažených dál roste — Začíná očkování dětí posilující dávkou — Policista Petrůj očištěn v kauze Vidkun — ÚS: kauce pro agentury práce jsou zákonné — Meteorologové očekávají sníh a vítr — Studentské formule ve Velkém světě techniky — Ukradené kabely na železnici — ČD odstavily push-pully — Opravy silnic v MS kraji — Povodí Odry proinvestuje 230 milionů korun — Osud manželů spisovatelů z Ostravice

Části dílu

01:00
Omikron omezuje výuku školách
  Ve školách se naplno rozjela nová varianta koronaviru omikron. Nejen žáci končí v karanténách a izolacích. Na mnoha školách už museli zůstat doma i učitelé. Ředitelé škol tak řeší, jak zajistit vyučování.
  03:51
  Karantény omezují výuku ve školách
   Živě s Hanou Fantovou, vedoucí odboru školství olomouckého magistrátu.
   06:44
   Počet nově nakažených dál roste
    Počet nakažených koronavirem v Moravskoslezském kraji dále roste. V pondělí v regionu přibylo 2412 lidí s nemocí covid-19, mírně vzrostl oproti předchozím dnům i počet hospitalizovaných, kterých je opět přes 200, je to ale stále méně než před týdnem. * V Olomouckém kraji za pondělí evidují nejvyšší denní přírůstek od 7. prosince - přibylo 1383 potvrzených nákaz. V mezitýdenním srovnání byl počet vyšší o 449 případů. Epidemie v kraji už čtvrtým týdnem zesiluje.
    07:19
    Začíná očkování dětí posilující dávkou
     Od pondělí se mohou na posilující dávku vakcíny proti koronaviru zapsat i děti ve věku 12 až 17 let, kterým od poslední dávky uplynulo minimálně pět měsíců. Zatím se jich registrovalo v celém Česku přes 16 tisíc, do největšího očkovacího centra v rámci Moravskoslezského kraje - na ostravskou Černou louku se zapsalo zhruba 600 dětí - dnes dostaly třetí injekci první z nich.
     09:21
     Policista Petrůj očištěn v kauze Vidkun
      Bývalý šéf olomoucké krajské hospodářské kriminálky Radek Petrůj je definitivně očištěn v olomoucké korupční kauze Vidkun. Státní zástupce Miroslav Stoklásek vzal své odvolání proti jeho zproštění obžaloby zpět. Žalobce dnes řekl, že se v jeho případě ocitá v důkazní nouzi. Petrůj, který byl kvůli projednávání kauzy v souvislosti s údajným vynášením informací a ovlivňováním trestních řízení v lednu 2016 zproštěn výkonu služby, se tak nyní může vrátit zpět k policii a doplacena mu bude také mzda. Případ zbylých třech obžalovaných bude projednávat kvůli odvolání vrchní soud.
      10:00
      ÚS: kauce pro agentury práce jsou zákonné
       Ústavní soud zamítl návrh Krajského soudu v Ostravě na zrušení části zákona o zaměstnanosti. Novela přijatá v roce 2017 stanovila, že člověk nebo firma žádající o povolení ke zprostředkování zaměstnání musí složit na zvláštní účet generálního ředitelství Úřadu práce kauci půl milionu korun. Povinnost se vztahovala i na agentury práce, které povolení získaly už v minulosti podle dřívější právní úpravy. Podle soudu je právní úprava racionální a výše kauce akceptovatelná.
       10:37
       Meteorologové očekávají sníh a vítr
        Živě Marek Slavík, redaktor ČT.
        12:52
        Studentské formule ve Velkém světě techniky
         Nové formule z dílny studentů Vysoké školy báňské jsou ode dneška vystaveny v ostravském Velkém světě techniky. Exponáty tam budou minimálně rok. U jednoho z vystavených modelů si návštěvníci můžou třeba vyzkoušet výměnu pneumatik na čas. Stavba speciálních vozů budoucím strojařům pomáhá v praxi.
         14:19
         Ukradené kabely na železnici
          Po pěti měsících pátrání policisté zatkli 30letého recidivistu, který ohrozil provoz na železnici. Mezi stanicemi Ostrava hlavní nádraží a Ostrava Hrušov ukradl zabezpečovací kabely. Tím došlo k výpadku zabezpečovacího zařízení a následkem toho byl přes čtyři hodiny omezen provoz na hlavním železničním koridoru. Vlaky nabíraly zpoždění.
          15:37
          ČD odstavily push-pully
           Nové vlaky na trase z Ostravy směrem do Beskyd nejezdí. Z kolejí je kvůli bezpečnosti České dráhy stáhly po necelém měsíci ve zkušebním provozu. Jednotky totiž měly problém se zajištěním dveří během jízdy. I když už dodavatel chybu odstranil, stále není jasné, kdy se do provozu vrátí. Rozhodnout totiž musí Drážní úřad.
           18:18
           Opravy silnic v MS kraji
            Silnice, dálniční úseky i mosty čeká v Moravskoslezském kraji na dvacet oprav. Ty na letošek plánuje Ředitelství silnic a dálnic - dohromady se má jednat o opravy za stovky milionů korun.
            20:07
            Povodí Odry proinvestuje 230 milionů korun
             Státní podnik Povodí Odry chystá v letošním roce investice za zhruba 230 milionů korun. Pokračovat bude například rekonstrukce přehrady Morávka v Beskydech nebo opravy hráze na řece Ostravici v Paskově. Chystá také zahájit výstavbu ochranné hráze na řece Odře. Loni podnik na investice vynaložil přes 247 milionů.
             20:50
             Osud manželů spisovatelů z Ostravice
              Znovuobjevení spisovatelé z Ostravice v Beskydech. Jindřich a Marie Grubhofferovi vyměnili profesi bankovních úředníků za spisovatelskou dráhu. Po osudu manželů, kteří společně napsali knihy různých žánrů, pátral archivář Tomáš Adamec několik let. Výsledkem je publikace s názvem Případ manželů Grubhofferových.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Zemědělce ohrožuje dlouhodobé sucho — Opatření proti suchu v Beskydech — Zmírňování nedostatku vody v krajině — Olomouc regionálním městem pro byznys — Tři měsíce od příjezdu prvních uprchlíků — Situace na polsko-ukrajinských hranicích — Rekonstrukce Grossmannovy vily — Stopa Jana Kubiše v MS kraji — Mezinárodní hudební festival L. Janáčka

              27. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Rozvoj komunitní energetiky — Armádní logistická základna v Mošnově — Odklad dokončení budov Ostravské univerzity — Z parku u Lázní Darkov zmizela socha — 500 let stará roubenka v Příkazích — Ukrajinská zpěvačka na festivalu reBarbora — Sněm Hospodářské komory v Olomouci — Nanočástice stříbra v léčbě antibiotiky — Krajský soud v Ostravě slaví 100 let — Virtuální model synagogy v Prostějově

              26. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Vznik logistického centra Armády ČR — Rozvoj Letiště Leoše Janáčka — Monitoring Bečvy — Obnovení dodávek náprav na Ukrajině — Škody způsobené sprejery — Město pro byznys v MSK je opět Ostrava — Přibývá požárů automobilů — Pokroky v léčbě roztroušené sklerózy — Prevence před kyberšikanou — Dramatizace knihy Myši patří do nebe

              25. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Jednání vlády o přerozdělování uprchlíků — Zaměstnávání pracovníků z Ukrajiny — Nové katetrizační sály ve FN Olomouc — Vesnicí roku MS kraje je obec Závada — Oprava kruhového objezdu v Havířově — Sdílená pomoc o hendikepované děti — Zdražení jízdného v OL kraji — Kritický nedostatek dobrovolníků — Nedostatek dobrovolníků — Začíná divadelní festival Dream Factory

              24. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Návrat uprchlíků na Ukrajinu — Vývoj počtu uprchlíků v krajích — Dopravní kolaps v Havířově — Lupič z olomoucké herny míří do vazby — Srážka rychlíku s autem v Hlubočkách — První léková ambulance v MN Ostrava — Výstraha před vydatným deštěm — Stav včelstev po zimě — Cvičení zásahu proti aktivnímu střelci — Tresty pro skupinu výrobců pervitinu — Divadelní Floru navštívilo přes 6000 lidí — Urbex Marka Thera v Telegraph Gallery

              23. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Protipovodňová opatření na Bečvě — Výbuch varny před soudem — Výluka u Hanušovic — Omezení v bílovické nemocnici — Konec opravy hradu Šternberk — Zájem o květiny a sazenice — Festival muzejních nocí — Revizor ve Slezské divadle v Opavě

              20. 5. 2022 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám