25 minut

21. leden 2022

Obsah dílu

Výzkum znečištění ovzduší na Ostravsku — Výzkum znečištění ovzduší na Ostravsku — Výměny kotlů — Nárůst nákazy omikronem — Omikron v okolních státech — Posilující dávka pro děti 12+ — Jesenickou přírodu ochrání i policisté — Památky bez dotací — Nedostatek cukrářů a pekařů — Šternberk staví krytý bazén — Dealerka drog zadržena — Životní jubileum Michala Kalhouse

Části dílu

01:08
Výzkum znečištění ovzduší na Ostravsku
  Lidé na Ostravsku, hlavně v části Ostravy-Radvanicích a Bartovicích - se letos dozvědí, kdo konkrétně a jak moc znečišťuje tamní ovzduší. Informace vzejdou z rozsáhlého projektu za osm milionů s názvem BORA, který zaštiťuje Český hydrometeorologický ústav. Odborníci odebírali vzorky škodlivin celý jeden rok a získali tak tisíce údajů - ty teď budou analyzovat.
  03:34
  Výzkum znečištění ovzduší na Ostravsku
   Živě Ondřej Daněk, ředitel obecně prospěšné společnosti Čisté nebe.
   05:53
   Výměny kotlů
    Podle meteorologů je vzduch v Česku možná nejčistší za posledních deset let. Pomohla hlavně výměna domácích kotlů. Od začátku září přitom bude ze zákona zakázáno používat kotle první a druhé emisní třídy. Čtvrté kolo dotací připravuje Moravskoslezský kraj. O příspěvek budou moci lidé zažádat na jaře.
    09:07
    Nárůst nákazy omikronem
     V Moravskoslezském kraji za čtvrtek přibylo 1 852 nově nakažených koronavirem, v Olomouckém 1 112. V obou regionech počty nakažených stoupají, nárůst případů se ale zatím neprojevuje na zátěži v nemocnicích. V těch množství hospitalizovaných klesá.
     10:50
     Omikron v okolních státech
      Jaká je aktuální situace v okolních státech, shrnul Jiří Šíma.
      12:46
      Posilující dávka pro děti 12+
       Ministerstvo zdravotnictví od pondělí spustí registrace k očkování dětí nad 12 let posilující dávkou vakcíny proti covidu-19. Bude možné na očkovacích místech a v ordinacích dětských lékařů po pěti měsících od dokončeného předchozího očkování.
       13:03
       Jesenickou přírodu ochrání i policisté
        Nejcennější partie Jeseníků střeží před neukázněnými zimními turisty ochránci přírody společně s policisty. Kombinované terénní hlídky mají kromě ochrany přírody být i prevencí proti zbytečným úrazům. Už v předchozích letech rozdali ochránci přírody v nejvyšších partiích Jeseníků desítky pokut.
        13:25
        Památky bez dotací
         Záměr vlády šetřit se dotkne i oprav některých památek. Ministerstvo kultury totiž pozastavilo pro letošní rok jeden ze svých dotačních titulů. Mezi žadateli byli podnikatelé, obce, kraje nebo nadace a spolky.
         15:44
         Nedostatek cukrářů a pekařů
          Cukráři v Českém Těšíně mají nové moderní centrum. Vybudovala ho Albrechtova střední škola s přispěním kraje. Sloužit bude i ke školení vyučujících a veřejným kurzům. Řemeslu se teď podle statistik učí čtyři a půl tisíce studentů. I přesto je cukrářů na trhu nedostatek.
          18:12
          Šternberk staví krytý bazén
           Šternberk na Olomoucku bude mít po pět-a-dvaceti letech krytý bazén. Staví ho vedle tamní nemocnice a hotový by měl být už letos na podzim. Provozovat ho bude městská obchodní a sportovní společnost. Ta předpokládá, že bazén za rok navštíví 120 tisíc lidí.
           20:37
           Dealerka drog zadržena
            Jednu z největších dealerek drog v Karviné obvinili policisté. Více než půl druhého roku ve svém bytě prodávala především pervitin. Kromě Karviné drogami zásobovala i narkomany v Bohumíně. Během výslechu se k obchodování se zakázanými látkami přiznala.
            21:49
            Životní jubileum Michala Kalhouse
             „STARY KNEDLIK.“ To je výstava v ostravském Domě umění. Vznikla k životnímu jubileu fotografa Michala Kalhouse. Rekapituluje jeho více než třicetiletou tvorbu, která je především úvahou o rodině, partnerských vztazích a jeho samém.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             24. leden 2022

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             9. červen

             Protipovodňová ochrana Troubek — Protipovodňová opatření na Povodí Moravy — Vrchní zástupce Daňhel končí — Výkup pozemků pro logistické centrum — Vytopené domy na Opavsku — Otevření nové lávky v Ostravě — Svět techniky pro dospělé — Nedostatek lékařů specialistů — Setkání Harrachů v Kuníně — Ochrana před nadměrným opalováním — Výběr ze sociálních sítí ČT — Národní sbírka zlozvyků

             9. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             8. červen

             Změna na postu hejtmana MS kraje — Rezignace Iva Vondráka na post hejtmana — Jan Krkoška novým hejtmanem MS kraje — Budoucnost vesnických prodejen — Pokračuje soud kvůli otravě Bečvy — Studenti staví Tatru Phoenix — Výstraha před silnými bouřkami — Vandalismus ve Slezské Ostravě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nová mineralogická stezka v Jeseníkách — Improvizace v současném tanci

             8. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             7. červen

             Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

             7. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             6. červen

             Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

             6. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             5. červen

             Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

             5. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             2. červen

             Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

             2. 6. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám