Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

MS kraj žádá omezení akcí — Přes 3000 nakažených v MS kraji — MS kraj žádá omezení akcí — OL kraj opatření nechystá — Omezení hromadných akcí ve ZL kraji — Očkování seniorů a personálu — MŽP zrušilo výjimky v Jeseníkách — Otevření severního obchvatu Prostějova — Policisté zabránili sebevraždě — Liberty nabírá nové zaměstnance — Omezení ostravských vánočních trhů — Zákaz venkovního chovu drůbeže — Gogolův Revizor v NDM

Části dílu

00:57
MS kraj žádá omezení akcí
  Živě Kateřina Golasovská, redaktorka ČT.
  03:21
  Přes 3000 nakažených v MS kraji
   Za úterý přibylo v MS kraji 3 056 nově nakažených koronavirem, v péči lékařů je 883 lidí a 104 pozitivně testovaných osob za poslední týden zemřelo. Nejvíce nakažených v přepočtu na 100 tis. obyvatel je na Frýdecko-Místecku a Opavsku. Od začátku týdne se první dávkou některé z vakcín naočkovaly téměř 4 tis. lidí.
   03:47
   MS kraj žádá omezení akcí
    Živě Jakub Unucka, hejtman MS kraje.
    05:51
    OL kraj opatření nechystá
     V OL kraji hygienici nebo hejtmanství žádná lokální opatření nepřipravují. A to i přes další rekordní nárůst počtu nakažených, včera jich bylo 2 480. Nejhorší situace ze všech okresů v zemi je na Prostějovsku, Olomoucku a Šumpersku.
     06:11
     Omezení hromadných akcí ve ZL kraji
      Divadla ve Zlínském kraji počítají, jestli se jim vyplatí hrát pro míň než stovku diváků. A města ruší kulturní program vánočních trhů. Takové jsou první reakce na chystaný zákaz akcí pro víc než 100 lidí, který včera oznámil hejtman Zlínského kraje. Opatření by mělo platit od příštího pondělí nejmíň po dobu 2 týdnů.
      08:28
      Očkování seniorů a personálu
       V MS i OL kraji pokračuje očkování proti koronaviru třetí dávkou převážně v domovech seniorů.
       Právě k ohrožené skupině lidí vyjíždějí pravidelně i mobilní týmy zdravotníků. Oproti minulým vlnám je teď v domovech důchodců situace s nákazami mnohem klidnější, a to právě kvůli vysoké proočkovanosti.
       11:00
       MŽP zrušilo výjimky v Jeseníkách
        Ministerstvo životního prostředí zrušilo výjimky, pomocí kterých Správa chráněné krajinné oblasti Jeseníky povolila zásahy proti kůrovci národních přírodních rezervacích nejvyšších moravskoslezských hor. Na Pradědu, Králickém Sněžníku a Šeráku-Keprníku ochránci umožnili mimo jiné kácení napadených stromů, ve výjimečných případech i použití chemie. Proti tomu se odvolaly ekologické organizace.
        12:25
        Otevření severního obchvatu Prostějova
         V Prostějově se dnes řidičům kompletně zprovoznil severní obchvat města. Ten se napojil na kruhový objezd u nákupní zóny. Po 3 km pak končí na výpadovce na Kostelec na Hané. Přípravné práce na projektu severního obchvatu zabraly 2 roky. Bylo třeba vykoupit pozemky od stovky vlastníků.
         Investice přišla na více než 355 mil. Kč. Většinu pokryla evropská dotace.
         13:21
         Policisté zabránili sebevraždě
          Policisté zachránili sebevraha, který se v Ostravě chystal skočit z mostu. Všimli si ho náhodou. Pohotová reakce dvou policistů zachránila život 36letému muži.
          15:22
          Liberty nabírá nové zaměstnance
           Více než 100 nových pracovních pozic nabízí společnost Liberty Ostrava, která další zaměstnance potřebuje pro posílení výroby. Vedle evropského trhu firma plánuje ocelové trubky dodávat také do Spojených států amerických, právě tam od roku 2018 ocelové produkty nevyvážela.
           17:19
           Omezení ostravských vánočních trhů
            Ostravské vánoční trhy se obejdou bez velkých kulturních akcí. Rozhodl tak organizátor společně s městem. Nahradit by je měla malá vystoupení v ulicích. Program trhů ruší i další města v regionu, např. Karviná nebo Frýdek-Místek.
            19:52
            Zákaz venkovního chovu drůbeže
             Veterináři zakázali kvůli ptačí chřipce chov drůbeže pod širým nebem. Umisťovat se musí do budov.
             Nařízení platí také pro obyvatele, kteří chovají doma třeba slepice, výjimku má chov holubů nebo pštrosů. Za nedodržení zákazu hrozí pokuta až 2 mil. Kč.
             21:50
             Gogolův Revizor v NDM
              Třikrát překazila pandemie v Národním divadle moravskoslezském premiéru Revizora. Počtvrté to vyšlo. Nejznámější komedii Nikolae Vasilijeviče Gogola o tajné kontrole na vesnici cvičila ostravská činohra s přestávkami 2 roky.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Zemědělce ohrožuje dlouhodobé sucho — Opatření proti suchu v Beskydech — Zmírňování nedostatku vody v krajině — Olomouc regionálním městem pro byznys — Tři měsíce od příjezdu prvních uprchlíků — Situace na polsko-ukrajinských hranicích — Rekonstrukce Grossmannovy vily — Stopa Jana Kubiše v MS kraji — Mezinárodní hudební festival L. Janáčka

              27. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Rozvoj komunitní energetiky — Armádní logistická základna v Mošnově — Odklad dokončení budov Ostravské univerzity — Z parku u Lázní Darkov zmizela socha — 500 let stará roubenka v Příkazích — Ukrajinská zpěvačka na festivalu reBarbora — Sněm Hospodářské komory v Olomouci — Nanočástice stříbra v léčbě antibiotiky — Krajský soud v Ostravě slaví 100 let — Virtuální model synagogy v Prostějově

              26. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Vznik logistického centra Armády ČR — Rozvoj Letiště Leoše Janáčka — Monitoring Bečvy — Obnovení dodávek náprav na Ukrajině — Škody způsobené sprejery — Město pro byznys v MSK je opět Ostrava — Přibývá požárů automobilů — Pokroky v léčbě roztroušené sklerózy — Prevence před kyberšikanou — Dramatizace knihy Myši patří do nebe

              25. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Jednání vlády o přerozdělování uprchlíků — Zaměstnávání pracovníků z Ukrajiny — Nové katetrizační sály ve FN Olomouc — Vesnicí roku MS kraje je obec Závada — Oprava kruhového objezdu v Havířově — Sdílená pomoc o hendikepované děti — Zdražení jízdného v OL kraji — Kritický nedostatek dobrovolníků — Nedostatek dobrovolníků — Začíná divadelní festival Dream Factory

              24. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Návrat uprchlíků na Ukrajinu — Vývoj počtu uprchlíků v krajích — Dopravní kolaps v Havířově — Lupič z olomoucké herny míří do vazby — Srážka rychlíku s autem v Hlubočkách — První léková ambulance v MN Ostrava — Výstraha před vydatným deštěm — Stav včelstev po zimě — Cvičení zásahu proti aktivnímu střelci — Tresty pro skupinu výrobců pervitinu — Divadelní Floru navštívilo přes 6000 lidí — Urbex Marka Thera v Telegraph Gallery

              23. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Protipovodňová opatření na Bečvě — Výbuch varny před soudem — Výluka u Hanušovic — Omezení v bílovické nemocnici — Konec opravy hradu Šternberk — Zájem o květiny a sazenice — Festival muzejních nocí — Revizor ve Slezské divadle v Opavě

              20. 5. 2022 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám