Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Očkování v Šantovce končí — Denní nárůst počtu nakažených — Druhé kolo prodeje kasáren — Oprava tramvajové trati — První mrazivé podzimní ráno — ČIŽP odmítá závěry komise — Ostrava má Sociopoint — 120 let dopravy v Ostravě — Policisté zadrželi útočníka — CATRIN slaví rok — Archeologický nález v Lipníku — Hudba ke krimiseriálu ČT — Festival Den architektury

Části dílu

00:41
Očkování v Šantovce končí
  Očkování v olomouckém nákupním centru Šantovka skončilo. Nebyl o něj dost velký zájem. Zdravotníci tam poslední dávky vakcíny proti koronaviru aplikovali ve čtvrtek zájemcům, kteří se předem nemuseli registrovat
  02:54
  Denní nárůst počtu nakažených
   V OL kraji přibylo za uplynulý týden téměř 200 nově nakažených. Ve srovnání s předchozím týdnem je to o sedm desítek víc. V MS kraji bylo za posledních 7 dní pozitivně testovaných více než 600 lidí, zhruba o 50 víc oproti předchozímu týdnu. Přibylo také hospitalizovaných, těch je momentálně v kraji 45. Od pondělí bude do Česka složitější návrat ze Slovenska a Lucemburska. Obě země se přesunou na cestovatelském semaforu do červené kategorie s vysokým rizikem nákazy.
   03:33
   Druhé kolo prodeje kasáren
    Hanácká kasárna v centru Olomouce jdou znovu do aukce. V zářijové elektronické dražbě se rozlehlý areál prodat nepovedlo a od záměru koupit ho ustoupila i Univerzita Palackého. Nová aukce začne 2. listopadu v 10 dopoledne a potrvá přesně 24 hodin. Minimální cena je 262 mil. Kč.
    03:57
    Oprava tramvajové trati
     Kvůli pracím v kolejišti nebudou po Místecké ulici v Ostravě skoro měsíc jezdit tramvaje. Úsek mezi zastávkami Dolní Vítkovice a Hrabůvka-kostel budou linky 1 a 10 objíždět přes Jubilejní kolonii a Mírové náměstí. Linka 6 nebude dočasně jezdit vůbec.
     04:23
     První mrazivé podzimní ráno
      První říjnové ráno bylo zatím letos na podzim tím nejchladnějším. Mohl za to příliv studeného vzduchu, jasná obloha a bezvětří. Na mnoha místech se objevily přízemní mrazy. Ty ohrozily třeba nesklizenou úrodu.
      06:26
      ČIŽP odmítá závěry komise
       Česká inspekce životního prostředí odmítá závěry sněmovní vyšetřovací komise k loňské ekologické havárii na řece Bečvě. Zprávu zveřejněnou minulé pondělí považuje za chaotickou a tendenční.
       Komise v ní kritizuje mimo jiné postup při odběru i analýze vzorků vody a ryb bezprostředně po havárii. Nebo taky nedostatečnou koordinaci postupu vodoprávního úřadu ve Valašském Meziříčí a právě inspektorů životního prostředí.
       07:38
       Ostrava má Sociopoint
        Ostrava otevřela kontaktní místo pro lidi v tíživých situacích, takzvaný Sociopoint. Funguje ode dneška. Sociální pracovníci tam poradí, jak řešit těžké životní problémy. A pomůže i bezplatná telefonní linka.
        10:00
        120 let dopravy v Ostravě
         120 let od první elektrické tramvaje v Ostravě. Nový dopravní prostředek se v roce 1901 objevil v ulicích tehdy ještě samostatných obcí Moravské Ostravy, Přívozu, Vítkovic a Mariánských Hor.
         Elektrické tramvaje nahradily v osobní dopravě předchozí vozy parní.
         13:12
         Policisté zadrželi útočníka
          Smeták, mop a kbelík s vodou jako nástroje pro útočníka. Použil je 33letý muž, když ve středu ráno ve vestibulu čekárny ostravského Hranečníku napadl 50letého muže. Incidentu předcházel slovní spor.
          Rány mířily na tělo. Útok díky kamerám postřehli strážníci. Jejich hlídka agresora zadržela a předala policistům.
          13:41
          CATRIN slaví rok
           Funguje už rok, oficiálního otevření se dočkal dnes. Český institut výzkumu a pokročilých technologií při Univerzitě Palackého v Olomouci zvaný CATRIN má ambici konkurovatpředním tuzemským i evropským výzkumným ústavům. Stále ale nemá úplně vyřešené některé právní otázky svého fungování.
           15:55
           Archeologický nález v Lipníku
            Pozůstatky středověkého domu přímo pod okny školy z konce 19. století. V Lipníku nad Bečvou je odkryli přerovští archeologové. Oválný objekt stával na východním předměstí. Aby neohrozili vnitřní zástavbu města, měli právě tam dílny řemeslníci pracující s ohněm, třeba kováři nebo hrnčíři.
            17:55
            Hudba ke krimiseriálu ČT
             Janáčkova filharmonie natáčí scénickou hudbu k seriálu Stíny v mlze. 12dílný krimiseriál České televize vznikal v Ostravě a okolí. Režisér Radim Špaček využil ostravské filharmoniky také do hraných scén.
             Pro orchestr je to první filmová zkušenost takového rozsahu.
             21:03
             Festival Den architektury
              V Česku a na Slovensku začal festival Den architektury. Potrvá celý týden a lidem otevře soudobé i historické stavby. Často takové, které jinak nejsou běžně přístupné a navíc zdarma.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Protipovodňová opatření na Bečvě — Výbuch varny před soudem — Výluka u Hanušovic — Omezení v bílovické nemocnici — Konec opravy hradu Šternberk — Zájem o květiny a sazenice — Festival muzejních nocí — Revizor ve Slezské divadle v Opavě

              Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Stěhování Janáčkovy filharmonie Ostrava — Nouzová lůžka jsou vytížená — Union banka bude vyplácet — Muzeum nákladních aut dostalo cenu — Legalizace zisků lihové mafie — Mrazíky vystřídají tropy — Zájem o psychologickou pomoc — Debaty o evropské integraci v Ostravě — Veřejné jednání o tramvajové trati — Oprava hodin v Širokém Brodě

              Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Pokračují ústní maturity — Hejtmani jednají na Čeladné — Charita pomáhá na Ukrajině — Nové sídlo Českého rozhlasu v Olomouci — Další Milostivé léto — Projekt Ze života hmyzu — Mezinárodní den muzeí — Ostrava má plán rozvoje centra města — Jetela obsadil dvě galerie

              Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              V krajích chybějí zubaři — Místostarostka míří před soud — OU přijímá přihlášky Ukrajinců — Včelaři přišli o méně včelstev — Kroužkování sokolů v Jeseníkách — Dopravní omezení pod Ovčárnou — Další navýšení rozpočtu haly — Stará láska nerezaví u Bezručů

              Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Rekonstrukce jatek skončila — Dárců uprchlíkům ubývá — Stížnost v kauze Bečva — Místostarosta stíhán kvůli zakázkám — Spor o stěhování úředníků — Kamery DP pomáhají kriminalistům — Krizový štáb řešil nepřizpůsobivé uprchlíky — V Olomouci vyroste linka na likvidaci odpadů — Opravy zámku v Bravanticích — Norská stopa na Move Fest

              Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Jan Gebauer novým pražským arcibiskupem — Zadržený místostarosta Ostravy-Mariánských Hor — Větrné elektrárny u Potštátu potřebují EIA — Využití odpadů a vratných obalů — 200 let Priessnitzových lázní v Jeseníku — Výzva k doplnění potravinové sbírky — Koncert pro léky na Ukrajinu — FN Olomouc omezí provoz zubní pohotovosti — Ostravský Majáles se vrátil po 2 letech — Budišov n. B. zpřístupní břidlicový důl — Carmen v undergroundovém hudebním klubu

              Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám