25 minut

24. září 2021

Obsah dílu

Přípravy na zimní sezonu na horách — Přípravy na zimní sezonu na horách — Soud zamítl žalobu — Zelená stavbě papírny — Šíření covidu zrychluje — Obce bojují s klimatem — Noc vědců na OU — Zastávky čekají opravy — Naděje pro Janské koupele — 30 let Charity Ostrava — City Fest ve Frýdku-Místku

Části dílu

00:44
Přípravy na zimní sezonu na horách
  Skiareály se připravují na novou sezonu. A doufají, že ji neovlivní epidemie covidu-19 tak jako tu poslední. To by pro mnohé provozovatele mohlo znamenat konec podnikání. Ztráty z minulé sezony se blíží pět-a-dvaceti miliardám korun. Od státu dostaly lyžařské areály na kompenzacích zhruba miliardu.
  02:58
  Přípravy na zimní sezonu na horách
   Živě Libor Knot z Asociace horských středisek.
   07:04
   Soud zamítl žalobu
    Krajský soud v Ostravě zamítl žalobu proti olomouckému krajskému úřadu, která se týkala změny územního rozhodnutí pro poslední úsek dálnice D1 mezi Přerovem a Říkovicemi. Na soud se obrátilo několik občanů Dluhonic, ti proti stavbě protestují. Soud zamítl i další žaloby sdružení Děti Země a Krajina Dluhonice. Proti rozhodnutí je možné podat kasační stížnost k Nejvyšším správnímu soudu. Informuje o tom server Zdopravy.cz.
    07:34
    Zelená stavbě papírny
     Přípravy na stavbu papírny v Zábřehu na Šumpersku mohou pokračovat. Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost radnice, která napadla rozhodnutí Krajského soudu. Podle toho je neplatná změna územního plánu přijatá zastupiteli v roce 2019. S prodejem pozemků souhlasilo vedení města v roce 2006. Pozdější zastupitelstvo ho zpochybnilo. Proti záměrům investora se postavili i místní obyvatelé v referendu.
     08:07
     Šíření covidu zrychluje
      V Moravskoslezském kraji přibývá nakažených koronavirem, hlavně školáků. Kvůli nákaze se v regionu uzavřelo 110 tříd základních a středních škol. Nejvíce nových případů se za poslední týden objevilo na Opavsku.
      09:17
      Obce bojují s klimatem
       Třináctka obcí z mikroregionu Kostelecko na Prostějovsku má společný plán, jak reagovat na klimatické změny. Třeba jak pocitově snížit teploty během horkých dní, zadržet víc vody v krajině nebo se připravit na bleskové záplavy. Na svých katastrech chtějí vybudovat mokřady, remízky a vysadit ovocné aleje.
       11:25
       Noc vědců na OU
        Živě Petra Čubíková, organizátorka.
        14:13
        Zastávky čekají opravy
         Stovky milionů korun bude potřeba na přestavbu vlakových nástupišť v Olomouckém kraji. Na podzim se začnou upravovat zastávky třeba v Náměšti na Hané a v Olomouci. České dráhy v regionu před dvěma lety pořídily nízkopodlažních vozů Štadler. Jenže ty jsou mnohem vyšší než současné perony a starší lidé nebo vozíčkáři mají problém do nich vůbec nastoupit.
         15:23
         Naděje pro Janské koupele
          Zchátralé Jánské koupele mají naději na záchranu. Jejich majitel, firma právníka Karla Ležatky, představila plán na rekonstrukci. Památkově chráněný komplex v údolí řeky Moravice nedaleko přehrady Kružberk se má stát opět lázněmi - s kapacitou čtyři sta lůžek. Architektonický návrh je hotový.
          18:01
          30 let Charity Ostrava
           Charita Ostrava má 30 let. Za tu dobu vybudovala systém provázaných služeb – stará se o potřebné ambulantně, v pobytových zařízeních i v terénu. Organizace má přes 350 spolupracovníků včetně zhruba tří desítek dobrovolníků. Podle ředitele by jich ale bylo potřeba víc.
           20:58
           City Fest ve Frýdku-Místku
            Živě Mirai Navrátil, organizátor festivalu.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            27. září 2021

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            29. září

            Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

            29. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            27. září

            27. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            26. září

            26. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            25. září

            Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

            25. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. září

            Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

            22. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            21. září

            Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

            21. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. září

            Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

            20. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            19. září

            Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

            19. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            18. září

            Armádní drony

            18. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            15. září

            Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

            15. 9. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám